У Мінкультури презентували виставку дитячих картин “Україна очима дітей”

06/11/2017

Сьогодні, 6 листопада у центральному холі Міністерства культури України презентували виставку  дитячих  картин «Україна очима дітей», яка складається з картин-переможців чотирьох Всеукраїнських конкурсів дитячого малюнку, організованих та проведених Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

До участі у презентації були запрошені юні художники, їх рідні, викладачі художніх шкіл та студій, представники Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» та працівники Міністерства культури.

Міністр культури України Євген Нищук подякував організаторам  виставки  за можливість прикрасити стіни відомства картинами дітей, які дарують надзвичайний оптимізм та відчуття  радості.

За словами Євгена Нищука, Міністерство культури зараз започатковує більш ширшу доступність та відкритість установи, зокрема, цьому сприяє цикл виставок, які реалізуються в  стінах міністерства. За його переконанням, це гарна форма налагодження довіри до державної установи.

«Кілька днів тому завершилося експонування виставки світлин фотохудожника Олександра Клименка, присвячених тематиці подій на Сході України. Разом з тим зараз на зміну приходить виставка дитячих робіт, ініційована Фондом Ігоря Янковського, який ми сміливо можемо назвати своїм партнером, адже Фонд Янковського системно працює з нами по багатьох напрямках підтримки і промоції українського мистецтва. Окрім того, це гарна можливість для людей, які приходять до Мінкультури, побачити дитячі картини, надихнутися їх чистотою», – розповів Євген Нищук.

«Виставка сповнена добра та оптимізму, світ на цих роботах однозначно кращий ніж той, про який ми щодня чуємо зі шпальт видань – коли все погано і немає віри на краще. Можливо це пов’язано з тим, що діти сприймають цей світ крізь призму надії, і навіть якщо у роботах прослідковується певна туга або сум – вони все одно сповнені неосяжного світла та віри на краще майбутнє нашої України».

Засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський, у свою чергу подякував Міністерству культури за можливість показати результати кропіткої роботи Фонду та представити малюнки юних митців.

«Ми не втрачаємо надію, що завдяки новому творчому поколінню є велика перспектива культурного зростання України. Ці юні таланти зростають разом з нами,  і ми сподіваємося на їх успіхи у майбутньому. Хотілося, щоб ці картини усіх надихали  на щось нове і позитивне», – наголосив він.

До експозиції увійшло 66 дитячих картин,  виконаних на теми: «Моля мирна Україна» (конкурс проводився в 2014 році), «ВІРА.НАДІЯ.ЛЮБОВ.» (конкурс проводився в 2015 році), «Україна: шлях до миру» (конкурс проводився  в 2016 році),  «Україна – земля талантів» (конкурс проводився в 2017 році). За роки проведення конкурсу,  до Фонду надійшло близько 3000 дитячих робіт. Загалом, участь у конкурсі  взяло 2914 юних художників, а до конкурсу долучилося 177 навчальних закладів.

«Участь і перемога у конкурсі надихнули мене працювати над собою і ще більше творити», – поділилася своїми враженнями минулорічна переможниця конкурсу та цьогорічний член журі Яна Дубнікова .

«Дійсно, бути в журі дуже складно, адже коли перед тобою тисячі робіт і кожна по своєму унікальна, дуже складно обрати з них найкращі. Але я думаю, що це того варте, талановиті діти мають творити і розвиватися».

Нагадаємо, що проект «Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку» був започаткований  Благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» у 2012 році з метою відкриття та розвитку, підтримки дитячих талантів у сфері образотворчого мистецтва. Найбільш масштабне в Україні дитяче творче змагання проходить один раз в рік та покликане відкрити світові нові яскраві таланти України. Кожний рік організатори запрошують в журі Конкурсу визнаних експертів в сфері мистецтва, серед яких вже були – галерист Євген Карась, поет і видавець Іван Малкович, телеведуча Слава Фролова та інші. Ще кожного року в колегію членів журі залучаються учасники попередніх конкурсів. Це дітки середньої (9-13 років) та старшої (14-17 років) вікової категорії. За роки існування конкурсу, вставки картин-переможців було презентовано: в Брюсселі (Бельгія), у будівлі Європарламенту (2013 рік); в Криниці Здруй (Польща) на 24-му Економічному форумі (2014); в Парижі (Франція), у будівлі Українського культурно-інформаційного центру Посольства України (2014);  у Нью-Йорку (США), у Штаб-квартирі ООН (2015 р.).

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь