У Мінкульті нарахували 99 музеїв, які Росія привласнила в анексованому Криму

23/06/2016

Міністерство культури не має прямого контакту з працівниками музеїв, які залишилися за лінією вогню.

Про це заявив начальник Управління музейної справи та культурних цінностей відомства Василь Рожко.

«Міністерство не має прямого контакту з працівниками музеїв, людьми, які залишилися за лінією вогню. І не тільки тому, що люди бояться контактувати з нами», – зазначив він.

Рожко додав, що зараз ведеться «велика робота» з упорядкування реєстрів. Якщо раніше статистика показувала, що на непідконтрольній Україні території було близько 70 музеїв, по 35 в Криму і на Донбасі, то тепер цифри значно зросли.

«Лише 82 музеї тільки на території Автономної Республіки Крим та 17 в самому Севастополі, всього 99 музеїв. І 23 і 24 відповідно (окупована територія, – ред.) в Донецькій і Луганській областях», – сказав представник Мінкульту.

За його словами, на даний час доля музейних експонатів в окупованому Криму залишається невідомою, тому він наполягає на необхідності моніторингових місій, які б могли контролювати ситуацію.

«Якщо ми знаємо, що по суходолу з Криму (музейні експонати, – ред.) не вивозяться, то що робиться через водні шляхи – ми не можемо судити. Коли Росія прийняла закон, яким привласнила українські культурні цінності, ми розуміємо, що під виглядом виставок, співробітництва можуть вивозитися українські культурні цінності. Тому дуже важливою є моніторингова місія, для того щоб з’ясувати наявність музейних експонатів», – зазначив Рожко.

Також він наголосив на важливості санкцій.

«Дуже важливими є санкції, а саме – припинення співпраці міжнародної спільноти з музеями, які вивозять цінності з Криму і намагаються їх експонувати», – підсумував Рожко, пише Укрінформ.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь