У Мінкульті хочуть відновити фінансування сфери за рахунок лотерей

24/06/2016
У Мінкульті хочуть відновити фінансування сфери за рахунок лотерей

КИЇВ. 23 червня. УНН. Міністр культури України Євген Нищук збирається відновити спеціальний державний фонд (ліквідований у 2015 році) для підтримки культури за рахунок лотерей. Про це УННповідомили у відомстві.

Зокрема, у міністерстві повідомили, що, згідно з законом “Про державні лотереї в Україні”, надходження від діяльності лотерей спрямовувалися у спеціальний фонд для фінансування об’єктів олімпійської підготовки, культури, спорту, а також лікування онкохворих дітей. Однак, такий спецфонд було ліквідовано у 2015 році.

“Починаючи з 2013 року, Міністерству культури відповідно до закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” були передбачені видатки за бюджетною програмою 1801170, як за загальним фондом у сумі 49100,9 тис. грн, так і за спеціальним фондом – 27271,5 тис. грн. Також вищезазначені видатки були передбачені Мінкультури й у 2014 році відповідно до закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” за бюджетною програмою 1801170 за загальним фондом у сумі 14471,3 тис. грн та за спеціальним фондом у сумі 45401,5 тис. грн. Разом з тим, починаючи з 2015-ого та у 2016 роках спеціальний фонд не був передбачений Мінкультури, у зв’язку з прийняттям закону України “Про державний бюджет України на 2015 рік” та закону України “Про державний бюджет на 2016 рік”, якими передбачено спрямування вказаних надходжень до загального фонду Державного бюджету України”, – повідомили у відомстві.

Зважаючи на вищенаведене, міністр Є.Нищук має намір відновити спецфонд. Проте, за даними відомства, підняте питання потребує тривалого опрацювання та створення механізмів функціонування такого держфонду.

Нагадаємо, за словами експерта у сфері грального бізнесу Д.Гетманцева, за 2 роки влада повернула ринок державних лотерей до зразку радянських часів.

За його словами, у 2014 році оператори лотерей спрямували 500 млн грн до Державного бюджету, які зокрема призначалися для лікування онкохворих дітей, а також фінансування спорту та культури.

Станом на сьогоднішній день вказані цільові програми ліквідовано, а колишнє керівництво Мінфіну зробило усе можливе, аби знищити ринок лотерей в Україні та зменшити їх відрахування до Держбюджету.

Так, Мінфін намагався прибрати існуючих операторів лотерей завдяки законопроекту про легалізацію грального бізнесу, який унеможливлював подальшу їх діяльність.

Однак, законопроект Мінфіну був визнаний народними депутатами лобістським і таким, що не відповідає антикорупційним вимогам.

Крім того, Мінфін застосував до операторів потрійне оподаткування, яке призвело до фінансового спаду і зниження відрахувань до Державного бюджету України.

Мінфін з 2014 року так і не видав операторам лотерей ліцензії, змушуючи їх працювати з простроченими. При цьому Державна регуляторна служба визнала бездіяльність Мінфіну та зобов’язала видати ліцензії лотерейникам.

Однак Мінфін з формальних підстав відмовився виконувати розпорядження Державної регуляторної служби.

На думку експертів, такі дії колишнього керівництва Мінфіну пов’язані з тим, що посадовці відомства лобіювали інтереси закордонного оператора, який мав монополізувати гральну сферу в Україні, прибравши з ринку вітчизняних операторів.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь