У Львові запрошують на “Різдвяні зустрічі”

28/12/2017

З року у рік, і це вже стало доброю традицією, працівники Музею історії релігії готують для  львів’ян та гостей міста виставки із циклу «Різдвяні зустрічі». І цей рік – не виняток, а участь в організації показу, разом із працівниками ЛМІР, взяли  його Червоноградська філія та Музей сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ.  Куратор виставки – Руслана Бубряк.

«На численних різдвяних іконах (православних, греко-католицьких, римсько-католицьких) зазвичай бачимо у центрі композиції Божественне Немовля, біля Нього Богородиця і святий Йосиф, – розповідає науковий співробітник ЛМІР Ірина Цебенко. – Також можуть бути зображені ангели, три царі, пастирі, домашні тварини. Саме  для українських ікон Різдва Христового характерною є площинна композиція, що розгортається у трьох горизонтальних ярусах, а також застосування прийому різномасштабності постатей. Усі події, пов’язані з Різдвом, немов зібрані в єдиний простір – як сторінки з Біблії. Однак кожна ікона, представлена на виставці, збагачена деякими деталями, які привнесені місцевою традицією або оповіданнями з апокрифічних Євангелій. Цьому підтвердження, зокрема, – дерев’яна ікона «Різдво Ісуса Христа» XVII століття із колекції Червоноградської філії нашого музею».

Справжньою окрасою цьогорічної виставки, на думку організаторів показу, також є шопки (вертепна скриня, різдвяний вертеп) з усіма персонажами різдвяного циклу.

Залишається додати, що «Різдвяні зустрічі»  зможе організувати собі кожен охочий – експозиція у Музеї історії релігії (площа Музейна, 1) чинна упродовж місяця, до28 січня 2018-го.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото «Дню» надали у львівському Музеї історії релігії.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь