У Львові відреставрують музей львівського Мікеланджело

16/08/2016

3 мільйони гривень виділили на ремонт фасаду музею Пінзеля у Львові. На площі Митній розпочалися підготовчі роботи з реставрації музею ― на будівлі вже встановили спеціальне риштування.

Аварійна будівля роками чекала на цей момент. Реставратори визнають, об’єкт дістався складний і занедбаний. Тож наразі не беруться робити навіть прогнозів щодо завершення усіх робіт.

«Фасадна частина після замокання і руйнування покрівлі, карнизів, які були знищені, відповідно і фасадна частина уся знищена. Косметичним не обійдеться, тут повністю треба: і покрівля в поганому стані, і штукатурні роботи», ― розповідає керівник фірми-підрядника Надія Мелета.

Питання покрівлі майстри хочуть закрити цього року повністю. Адже із ремонтом даху почали ще торік. Там і бюджет окремий. За фасад візьмуться з нуля. У міському управлінні охорони історичного середовища кажуть, якщо реставратори не встигнуть до холодів, доведеться консервувати об’єкт вже до наступного року. З реставраційними матеріалами можна працювати лише до +5°. Та і з фінансами наразі не все гладко.

«Якщо буде резерв коштів в міському бюджеті, корегування має відбутися у вересні. Не виключено, що отримаємо повну суму і постараємося завершити цього року», ― пояснює в.о. керівника управління охорони історичного середовища Роман Дац.

У Львівській галереї мистецтв зберігають десятки скульптур Іоанна Георга Пінзеля, допоки сам музей в аварійному стані. Щоб скульптури таки повернути на експозицію ― потрібен ще ремонт всередині музею.

«Це реставрація фресок, стін, розписів в самому приміщенні. І ми хочемо побудувати нову експозицію музею Пінзеля», ― каже директор Львівської Національної галереї мистецтв Лариса Возницька.

Тим часом колекцією геніального скульптора цікавиться світ. Після унікальноїпромоції робіт Пінзеля у Франції, скульптури з нетерпінням чекають в інших країнах. Попередньо виїзну виставку робіт готують на осінь у Відні.

Реконструкція площі Митної, на якій розташований музей Пінзеля, триватиме до кінця року.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь