У Львові відкрилася фотовиставка підтвердження російської агресії в Україні

03/02/2018

Учора, 2 лютого, в львівському Музеї релігії відкрилася виставка “Братва”. ЇЇ куратором, а також одним із авторів, є російський художник, журналіст та куратор у галузу сучасного мистецтва Василь Мельниченко. Окрім його фоторобіт також представлені знимки російських фотографів та фотодокументалістів Дениса Абрамова, Олександра Аксакова та Дениса Тарасова.

Дана виставка є задокуметованим часовим зрізом останніх десяти років років та показує, як готувалися фізично та психологічно люди у Росії до майбутньої війти з Україною та анексії Криму. На фото можна побачити “казаків”, які вправляються у фізичній та стрілецькій підготовці, російського попа, що теж вправляється у стрільбі. А після цих вступних фотографій можна побачити як ті ж уже “казаки” захоплюють Крим та окуповують Донбас.

“Передісторія створення цієї виставки була наступна. Коли Росія напала на Україну, на російському телебаченні почали з’являтись нові обличчя. Громадянам почали показувати російських найманців, як патріотів, що боряться з ненависним режимом. Але я бачив лише бандитів. Нам казали, що вони святі, а я бачив злодюг. Мені стало цікаво дослідити, що за типаж з’явився на нашому політичному полі. Хто ці люди? Хто захопив владу в українських регіонах? І коли почали збирати фотографії, то ми побачили, що вже 2012 році росіян до чогось готували в численних “казачих таборах”. А потім я побачив цей самий типаж, та власне і ті ж самі рила в Криму, де вони створювали “масовку щасливого населення”. Мовляв ми так радіємо приєднанню. Згодом, вся ця гопота “виплила” на Донбасі. Я вважаю, що виставка має дві цінності. Культурну, як дослід от цього типажу загарбника. Так і іншу – документально-історичну, як підготовка і виконання акту злочину однієї країни перед своєю сусідкою. І навіть більше – одного народу перед іншим”, – розповів Василь Мельниченко.

Раніше виставку хотіли показати у російському Омському музеї, де живе куратор проекту. Проте ФСБ та поліція заборонили її відкривати. Та авторам вдалося уже виставити її в двох містах Німеччини, а тепер вона демонструється і у Львові.

Оглянути фотовиставку “Братва” можна до 25 березня.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь