У Львові відбудеться фестиваль “Музика в старому Львові” та “Музика в старому Кракові”

08/08/2016

Фото з архіву Євгена КРАВСА

Це 3-й такий міжнародний захід у місті Лева і 41-й – у Кракові. Організатори  називають спільний українсько-польський проект мостом дружби між двома цими містами. Часові межі майже синхронних музичних заходів – 13–28 серпня у Львові та 15–31 серпня у Кракові.

Ідея проведення фестивалю у рамках партнерства належить засновникові камерного оркестру «Віртуози Львова», народному артисту України Сергію Бурку та засновникові польської капели «Краковєнсіс» й польського фестивалю «Музика в старому Кракові» Станіславу Галонському. Співорганізатором заходу є Львівська філармонія. До участі у проекті запрошено понад 100 виконавців.

Львівська частина форуму перебігатиме під гаслом «Музика у королівському Львові». Концерти відбуватимуться у храмах часів княжого Львова, зокрема – у церквах св. Миколая, св. Онуфрія та Івана Хрестителя, що важливо для відтворення історичної пам’яті про засновника міста – короля Данила Галицького.

Також  фестивальну музику можна буде слухати  в Архікатедральному соборі святого Юра, Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, Латинському кафедральному соборі, Вірменській церкві, соборі Успіння Пресвятої Богородиці та у церкві Пресвятої Євхаристії. А ще – у Королівських палатах Львівського історичного музею та в Італійському дворику.

Однією із центральних подій проекту стане реалізація спільної програми камерного оркестру «Віртуози Львова» та маріупольського Муніципального камерного оркестру «Ренесанс», під час якої виконуватимуться твори трьох Моцартів – Леопольда, Вольфганга Амадея та Франца Ксавера.

У рамках проекту публіці представлять оперу Джованні Баттіста Перголезі «Служниця-пані», також – органне та хорове мистецтво і багато чого іншого  –цікавого та мелодійного, що, поза сумнівом, потішить і меломанів, і тих, хто тільки-но робить спроби долучитися до високої музики.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь