У Львові триває проект #ПісніВійни

20/12/2016

Фото Ярослава Станчака / LUFA

Кілька днів тому організатори патріотичної соціально-мистецького акції представили вже шостий сингл, і це – пісня «Молитва на Різдво».

Як розповіла «Дню» ініціатор та організатор проекту Галина Гузьо, автором слів та музики цієї сучасної колядки є воїн і бард Зиновій Медюх, відомий як Зеник з Майдану. Під час Революції Гідності цей чоловік з гітарою тримав Нічну варту. Згодом записався добровольцем у Національну гвардію. Почав їздити у зону АТО як солдат резерву першого батальйону Нацгвардії України імені генерала Сергія Кульчицького. Заспівав сотні концертів – як для військових, так і для цивільних Донбасу.

Щодо колядки «Молитва на Різдво», то Зиновій Медюх написав її торік – перед Різдвяними святами, коли повертався із передової додому, до Стрия. «Думав тоді про всіх тих хлопців, які залишаються захищати нашу землю і при мінус 10–20 градусів, у той час, коли на мирній території усі родинами збираються за святковими столами, – пригадує воїн-бард. – Їм, у першу чергу, ця пісня і присвячується».

У «Молитві на Різдво» розповідається про те, що дівчинка Оленка, яка чекає свого тата із війни, просить у Миколая та у всіх святих одного – аби батько повернувся живим. І сила щирої дитячої молитви оберігає та захищає воїна.

Разом із Зиновієм Медюхом «Молитвою на Різдво» заколядували львівські виконавці – Оксана Муха й акапельний секстет «Піккардійська Терція». «Бійці, учасники проекту #ПісніВійни – це люди, які пройшли горнило пекла. І зробили це заради нас, – вважає художній керівник «Піккардійської Терції» Володимир Якимець, який створив аранжування до «Молитви на Різдво». – Вони боронять Україну.  А в цьому проекті показують, що є не тільки воїнами, а й творчими особистостями. Пісня «Молитва на Різдво» – дуже світла, дає надію та віру у перемогу».

Залишається додати, що проект #ПісніВійни триває. А 2017-го, обіцяють організатори, вийде альбом , який об’єднає півтора десятка пісень, написаних українськими захисниками та записаних у дуетах бійців із відомими артистами. Окрім Оксани Мухи та «Піккардійської Терції», до проекту долучилися лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, Павло Табаков та Арсен Мірзоян, Сергій «Фома» Фоменко із групи «Мандри», Ірина Доля та Аничка Чеберенчик.

Послухати пісню «Молитва на Різдво» можна тут.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь