У Львові розпочався перший в Україні форум військових письменників

06/05/2019

У понеділок, 6 травня, Львові розпочався стартував перший в Україні Всеукраїнський форум військових письменників, який об’єднав понад два десятки письменників із Львівщини та інших областей України.

Про це повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Всеукраїнський форум розпочався зі зустрічі в Італійському дворику із письменниками, які пишуть на сучасну військову тематику. Відтак, кожен охочий міг познайомитись та поспілкуватись з авторами».

«Серед авторів-презентантів – кіборг Олександр Терещенко. Герой втратив праву руку та кисть лівої та отримав численні поранення рятуючи товаришів у Донецькому аеропорті. Свої спогади та життя опісля військовий виклав у книзі «Життя після 16:30», – поінформували також в облдержадміністрації.

Олександр Терещенко розповів: «Отримав поранення у жовтні 2014 року у Донецькому аеропорту, намагався витягнути гранату, яка залетіла в укріплення і вона розірвалась в мене в руках. Книга складається із коротеньких оповідань – це життєві ситуації в які я попадаю. «16:30» – це ті цифри, які написали мені ж моєю кров’ю, коли накладали жгути, щоб знати коли їх знімати. Це книга про те, як я живу після цих 16:30, написана без патетики, жалю. Кожне оповідання з певною мораллю, мотивацією, світлом в кінці тунелю».

Свої праці також презентували Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов і Влад Якушев, який зазначив: «Назва книги «Карателі» – іронічна. Так називали наших військових в російських новинах. А я би хотів, щоб той хто візьме в руки цю книгу зрозуміє це неспівпадіння назви і сутності людей, які захищали Україну. Книга «Карателі» це книжка для тих, хто боїться читати про війну. Адже книги про війну бувають важкими, емоційними. Це також є в книжці, але я постарався вмістити в неї і якісь веселі історії».»

Форум триватиме впродовж трьох днів на різноманітних локаціях, зокрема – у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, Франковому університеті, Будинку офіцерів, Академії сухопутних військ. Відтак, упродовж форуму кожен охочий зможе придбати книги авторів. У межах форуму автори здійснять поїздки у райони області, де презентуватимуть свої книги і поспілкуються з читачами», – повідомили також в облдержадміністрації.

Джерело: dailylviv.com

No Comments

Залишити відповідь