У Львові презентували картини із елементами старих вишиванок

06/06/2018

У львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася персональна виставка Олесі Казнох «Орна земля». Експозиція є своєрідним продовженням попередньої виставки «Так природно», в якій художниця використовує мотиви стародавньої вишиванки вкраплюючи її елементи в свої мальовані роботи.

«Що виводить ваша рука на папері, коли ви розмовляєте по телефону? Я малюю орнаменти. Сама не знаю чому. Напевно, тому що людська психіка так влаштована. У хаотичній дійсності навколишнього світу людина намагається створити свій порядок. Укласти час в режим і графік, розсортувати знання, дати назву і визначення всьому і знайти закономірності. Так само, згідно з офіційною доктриною істориків мистецтва, давня людина змальовуючи природні мотиви, поступово почала укладати їх в фризи та рапорти, виводити рослинні меандри, шукати ритми і симетрію, одним словом створювати орнамент. Ця виставка, вже третя у моїй творчій біографії сольна виставка, стала продовженням попередньої, з тією лиш різницею, що в поле моєї уваги потрапили орні землі на узбіччях доріг якими я мандрую. Їхні геометрично укладені ріллі і печворкові городи, вся ця краса живої і зораної землі, упорядкованої людиною, ще більше нагадує мені полоси і ритми орнаментів народного вишиття», – розповідає Олеся Казнох.

На виставці представлено понад 20 живописних творів виконаних олійними фарбами на полотні. Їх унікальністю є те, що кожна з робіт має в собі частину старих вишивок чи мережок. Вони демонструють унікальний та неповторний стиль художниці, яким вона вдало оперує передаючи красу українських просторів.

Також в експозиції представлені роботи і з нового циклу «Співставляння». І приємною несподіванкою для відвідувачів має стати автопортрет мисткині, який вона виконала у стилістиці своєї першої виставки «Моє ремесло», а саме намалювала його із елементів стародавніх українських вишивок, розписів та килимів.

Оглянути роботи Олесі Казнюх можна буде до 1 липня.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь