У Львові представили виставку “Скарби Франкового дому”

27/05/2017

Виставку розгорнуто у Літературно-меморіальному музеї Івана Франка, і складається вона з чотирьох частин – це «Вишивки Франкового дому», «Срібло Франкового дому», «Світлини Франкового дому» та «Друзі Франкового дому». Куратор – заступник директора музею з наукової роботи Михайло Кобрин.

Участь у відкритті «Скарбів» взяли Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, голова Міжнародної асоціації франкознавців професор Михайло Гнатюк, представники родини Івана Франка, звісно ж – друзі та гості Франкового дому.

На огляд відвідувачам запропоновано, зокрема, дитячу сорочечку, яку вишила дружина Франка – Ольга Хоружинська для доньки Ганнусі, рушник, котрий зберігався у родині Петра Франка, також  особистий годинник Івана Яковича та  срібні лаврові вінки, один із яких письменнику до 40-річчя творчої діяльності подарувало товариство «Сокіл-Батько».

Ще в експозиції – фотографії родини Івана Франка, в тім числі – шлюбна, та приятелів, котрі були на гостині у Франків.

Дуже цікавою є категорія «Друзі Франкового дому», а демонструють у ній книжки, які Франко дарував товаришам. У музеї розповідають, що саме такі презенти були особливим виявом приязні письменника до приятелів. Серед експонованого, зокрема, «Фавст» Гете у перекладі Франка з дарчим підписом редактору «GAZETY  NADDNIESTRZAŃSKIEJ» Едмунду Леону Солецькому, перше видання «Мойсея», подароване антропологу Івану Раковському, збірка «З вершин і низин», спрезентована  відомому галицькому правнику і громадському діячу Карлу Бандрівському, історична драма Адама Міцкевича «Wielka Utrata», видана українською мовою д-ром Франком, із дарчим підписом Франка Митрополитові Андрею Шептицькому…

Варто додати, що багато чого з представленого у «Скарбах» експонується вперше. Крім того, виставка триватиме лишень тиждень – до 31 травня. Отож усіх небайдужих до творчості і життя Івана Франка просять поквапитися…

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Оксани БРАТУН

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь