У Львові представили виставку “Портрети добровольців на війні”

17/01/2018

Експозицію відкрили вчора у Палаці мистецтв. Для показу її автор – учасник АТО Сергій Пущенко надав понад сотню зображень бійців-добровольців, а створював  портрети з травня 2015-го по квітень 2017-го, коли перебував в окремому батальйоні добровольчого українського корпусу «Правого сектора». Художник говорить, що побратимів у нього – чимало, і про кожного є що розповісти. Тим паче, що всі зображені Сергієм товариші по зброї залишили на портретах «автографи», де виклали кількома словами своє життєве кредо.

Сергієві Пущенку 57 років. Народився на Дніпропетровщині. Любив малювати змалку. Закінчив Дніпропетровське художнє училище. Згодом – Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові, здобувши фах художника-графіка. Працював у харківському видавництві «Прапор» художнім редактором. Згодом займався індивідуальною творчістю. Автор понад 600 картин, і це пейзажі, портрети, натюрморти. Розповідає, що основна тема його творчості – українське козацтво. Створив навіть збірку «Козацькому роду нема переводу». Картини Пущенка є у фондах музеїв Києва, Чернігова та Запоріжжя. Живе і працює художник у Харкові.

Щодо портретів бійців 5-го окремого батальйону Добровольчого корпусу «Правого сектора» на передовій, то, говорить, більшість малював олівцем й упродовж години, бо більше часу зазвичай і не було. Хоча, каже, якщо випадало така можливість, то не квапився, працював по кілька годин. Й малював вже не олівцем, а олійними фарбами.

«Ці портрети незвичайні тим, що зроблені не у майстерні, а на передовій, і це так званий жанр репортажу, – анонсував виставку Пущенка старший викладач кафедри дизайну та мистецтва книги Львівської академії друкарства Ярослав Куць. – Репортажні замальовки у нас називають ескізами, але це не ескізи, а полотна, і досить немалого розміру… Нас вчили: коли говорять гармати – музи мовчать. А виявляється – зовсім навпаки. Музи кричать голосніше за кулі і снаряди. Ці 110 портретів з натури та 7 олійних етюдів – свого роду пам’ятник життю, зроблений на передовій. Хтось бере на війну зброю, а Сергій – фарби і пензлик. І це дивовижно і хвилююче!».

Сам художник вважає, що, малюючи добровольців, закарбував на полотні сторінки історії українського народу. «На моїх портретах – воїни світла, борці за правду, честь і свободу, які власним прикладом гідності і жертовності запалюють серця і душі наступних поколінь, щоби ті були вільними та гідно жили в Українській державі», – говорить Пущенко.

Варто додати, що виставку «Портрети добровольців на війні» Сергій Пущенко показував вже в Києві, Івано-Франківську та Тернополі. Тепер-от – у Львові, і триватиме показ у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) до 28 січня.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь