У Львові представили виставку «Люди Свободи»

20/09/2016

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Експозицію розгорнуто на площі Ринок. Організатори проекту – Інститут національної пам’яті, Галузевий державний архів СБУ, Центр досліджень визвольного руху, UA: Перший.

«Виставка про «Людей Свободи» – це 25 постатей з історії України ХХ століття, яких історики вважають гарантами незалежності, – розповіла «Дню» керівник відділу організації пам’ятних заходів Українського інституту національної пам’яті Зоя Бойченко. – Експозиція приурочена до 25-річчя відновлення незалежності України, і через неї  Інститут національної пам’яті розповідає про 25-х Людей Свободи, які своєю працею та боротьбою зробили її можливою».

Прем’єрний показ «Людей Свободи» відбувся 25 серпня у Києві. «Виставка побудована здебільшого на ілюстративному матеріалі, – зазначав тоді голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. – Завдання тексту – зацікавити людей цими безпосередніми особистостями для того, щоб вони почали шукати додаткову інформацію про них. Найважливіше в цій виставці – фотографії, і найбільш промовистим елементом є очі тих людей, яких ми називаємо Людьми Свободи – які не зламалися, боролися і завдяки яким наша незалежність стала можливою».

У проекті – фото та інформація про 25 чоловіків і жінок, серед яких, зокрема, Євген Коновалець, Олена Теліга, Йосип Сліпий, Михайло Сорока, Лесь Курбас, Юрій Шевельов, Сергій Корольов, Ніл Хасевич, Василь Стус, Алла Горська, Володимир Івасюк, Петро Григоренко, Катерина Білокур, В’ячеслав Чорновіл… Але є 26-й персонаж – герой Небесної Сотні Назар Войтович. «Його постать уособлює зв’язок між тим шляхом, який довелося пройти Україні до незалежності, змінами, які відбувалися під час Революції гідності, та майбутнім, яке ще чекає на Україну», – тлумачать автори проекту.

Виставку «Люди Свободи» у Львові можна оглянути до 30 вересня. А потім, за словами Зої Бойченко, її представлятимуть в інших областях України.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь