У Львові представили виставку графіки Каталін Голло

13/07/2016

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Експозицію під назвою «Момент» відкрили у Національній галереї мистецтв (вул. Стефаника, 3) у рамках проекту «Дні угорської культури у Львові». На оглядини публіки виставлено близько шести десятків графічних робіт художниці із Угорщини. До слова: Каталін Голло – родом із Закарпаття, але вже понад 40 років живе на історичній батьківщині.

Участь у відкритті виставки взяли  представники консульств Угорщини, зокрема –  генеральний консул Угорщини в Ужгороді Ласло Віда,  також – голова Товариства культури львівських угорців Габор Сарваш.

За словами директора Галереї мистецтв Лариси Возницької, угорське товариство у Львові і Національна галерея мистецтв  співпрацюють давно і плідно. Згадала п. Возницька, зокрема, виставку творів закарпатських художників, звичайно ж – експозицію художника в царині графічних творів, одного із засновників та першого голови Товариства культури львівських угорців Маріона Ілку.

Щодо виставки Каталін Голло, то, за словами Лариси Возницької, тут можна проводити багато часу, зупинятися біля кожного твору, щоби оглянути…

Своєю чергою, вчений секретар галереї Наталія Маїк привітала присутніх з можливістю доторкнутися до справжньої творчості. «Кожний твір Каталін Голло – окрема історія, – зазначила мистецтвознавець. – Відчувається, що у цих творах – дуже багато особистих історій художниці. І ці світоглядні принципи, ці історії – дуже змістовні. Вони передають багаторівневу мозаїку буття і способи буття. У цих роботах – сполучення часу: минулого, теперішнього, майбутнього, які творять Вічність. Дуже символічно, що виставка називається «Моментом», бо практично у кожному творі є моменти протистояння, моменти відкриття…».

Скласти особисте враження про «Момент» Каталін Голло можна до 8 серпня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь