У Львові представили ретроспективу творів Валерія Мартинчика

22/07/2016

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Відразу ж варто зазначити, що широко знаний у світі 68-річний митець вперше демонструє свій творчий доробок в Україні – виставку розгорнуто у Національному музеї ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20).

Картини привезли до Львова з Лондона, де митець живе і працює вже понад 25 років.

Художник народився в Білорусі 1948 року. Вчився у Мінському театрально-художньому інституті (відділення монументального мистецтва). За спроби експериментувати був позбавлений стипендії. Через стрес захворів на туберкульоз і відтоді розділив творчість на офіційну та підпільну (власну). Валерій Мартинчик завжди наголошує: « Я і мої друзі – ми вийшли з андеграунду».

Згідно з інформацією на сайті художника, з 1972 року брав участь у підпільному  неофіційному мистецтві Мінська, Ленінграда і Москви. Член художнього об’єднання «Форма» (1987 –1989).

1989 року іммігрував до Польщі. Згодом переїхав до Франції. З 1990-го живе у Великобританії (Лондон), викладає рисунок і живопис. Є експонентом численних виставок у Великобританії, Франції, Німеччині, Естонії та Росії. Тепер от – і в Україні.

«Застосовуючи принцип фрагментарності, я поставив перед собою завдання представити невидимий світ, зробивши його видимим, – говорить про свою творчість митець. – Цей найвищий духовний світ я конструюю як якусь всесвітню лабораторію, в котрій формуються нові всесвіти, народжуються нові емоції, нові форми і структури. Застосування візуальних метафор і почуття гумору при цьому, звичайно ж, є обов’язковими прийомами».

Нові всесвіти, нові емоції, нові форми і структури Валерія Мартинчика львів’яни та гості міста можуть відчути і побачити у Національному музеї ім. Андрея Шептицького до 15 серпня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь