У Львові представили проект «переТВОРЕННЯ»

26/06/2016

У Львові представили проект «переТВОРЕННЯ»Експозицію розгорнуто у галереї мистецького об’єднання «Дзиґа», і це спільний проект  Юрія Савтера (графіка) та Миколи Малишка (скульптура). Виставка триватиме до 7 липня та реалізується в рамках проекту «Європейська столиця культури» – «Український зріз-2016».

«Перша трієнале «Український зріз» (2010 року) була спробою самоідентифікації, а наступна трієнале (2013) була для нас важливою як процес самоаналізу, – розповідають у «Дзизі». – Елементи, деталі, фрагменти теперішнього «Українського зрізу», які в попередніх едиціях проекту виглядали як результат адекватного “розрізу”, зараз є радше результатом “вибуху”. Вибух є каталізатором, який радикалізує рівень дослідження трансформації процесів у сучасному мистецтві України. Ми змушені інакше дивитись, думати, сприймати, аналізувати час перемін і актуальні процеси. Відбувається зміна полюсів , переосмислення, переоцінка — переТВОРЕННЯ».

Кілька місяців тому у Вроцлаві, Європейській столиці культури-2016,  відбулася одна з наймасштабніших презентацій української культури за кордоном останніх років – «Львівський місяць у Вроцлаві», центральне місце у програмі якого посів «Український зріз»: переТВОРЕННЯ – ІІІ Трієнале українського сучасного мистецтва.

Виставка зайняла усі шість поверхів однієї з кам’яниць на вроцлавському Ринку, і впродовж місяця її відвідало понад 20 тис. гостей. «Навіть для багатьох відвідувачів з України така широка панорама сучасного українського візуального мистецтва стала справжнім відкриттям, – зазначають у «Дзизі». – Тому виникла ідея презентувати «Український зріз» і в Україні. Цією виставкою ми розпочинаємо серію презентацій проекту у Львові».

Втілювачі проекту говорять, що наскрізною ідеєю «Українського зрізу», окрім кураторської концепції, є поєднання відомих, іменитих художників з мало- або зовсім не відомими митцями: «Нам ідеться не про зрівнювання, але про рівність – категорія бренду не повинна перемагати  над категоріями мистецькими».

У цій презентації куратори поєднують скульптуру Миколи Малишка – митця, який не потребує представлення, та графіку Юрія Савтера – перспективного художника, який може голосно і яскраво заявити про себе у найближчому майбутньому.

Вхід на виставку – вільний.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь