У Львові представили полотна a la prima від Ігоря Бадяка

03/07/2016

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Експозиція має назву «Подих літа», і розгорнуто її у галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа», що на вул. Вірменській, 7.

В арт-закладі розповідають, що це перша у «Канапі» виставка Бадяка. Ба більше, 18 років художник взагалі не виставлявся – попередня персональна виставка майстра відбулася далекого 1998-го, і то – за межами України,  у Вроцлаві.

«І це справді легкі, а ля пріма (з італ. – за одним разом, намальовані в один сеанс. – Ред.), часто – абстрактні композиції, які стали справжнім ковтком свіжого, наче ранкового літнього повітря для художника», – говорять про виставку Бадяка в «Зеленій канапі». І додають, що митець останнім часом здебільшого працював на замовлення – виконував роботи у галузі монументального живопису та вітражу. Має амбітні та успішні проекти. Зокрема, це твір «Архангел Михаїл» у приміщенні НБУ у Києві, чотири вітражі для оформлення Музею грошей Національного банку (Київ), оформлення зали НБУ у Чернівцях. Також серед визначних об’єктів слід відзначити церкву святого Миколая у Вроцлаві (Польща), музей Ар Деко у Москві. Львів’янам можуть бути знайомими розписи та вітражі у готелі відпочинкового комплексу «Бухта Вікінгів».

Ігореві Бадяку 51 рік. Львів’янин. Закінчив Училище прикладного та декоративного мистецтва імені Івана Труша, згодом –  Академію мистецтв. Брав участь у загальноукраїнських та міжнародних виставках у Польщі та Словаччині. Є постійним учасником міжнародного бієнале живопису «Срібний квадрат» (Перемишль, Польща).

В експозиції у «Канапі» публіці пропонують на оглядини живопис на полотні та дві вітражні композиції,  виконані художником упродовж останніх двох років.
«Подих літа» від Ігоря Бадяка можна відчути до 12 липня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь