У Львові представили книжку про лідера гурту “Скрябін” Андрія Кузьменка

15/08/2018

Книжка, що вийшла у «Видавництві Старого лева», має назву «Колискова для Андрійка», і це світлий спомин мами Андрія – Ольги Кузьменко про найдорожчих людей: батьків, бабусю, діда та сина Андрія – соліста та ідейного натхненника гурту «Скрябін». Це розповідь про дитинство Кузьми Скрябіна, мамину колискову «Перепілонька», літні канікули Андрія у селі Сіде, що у Старосамбірському районі на Львівщині, також – перші музичні вподобання, формування музичних смаків і вплив музичних стилів на творчість «Скрябіна».

«Після смерті Андрійка мене багато людей запитувало: «Як ви виховали такого сина?!» – згадує Ольга Кузьменко. – Я вирішила, що мушу розповісти щось більше, і, напевне, починати треба ще від колискової і тих дорогих мені людей, які залишили нам, своїм дітям і внукам, родовий код… Що передається з молоком матері».

Книжка «Колискова для Андрійка» розрахована на шанувальників творчості Андрія Кузьменка та гурту «Скрябін». І це вже третє видання авторства мами Андрія за три з половиною роки від часу його загибелі. Перед тим у «Видавництві Старого Лева» вийшли книжки «Група «Скрябін» та друзі по сцені» і «Моя дорога птаха. Мамина книжка». У них – спогади Ольги Михайлівни та друзів Андрія по сцені про історію створення гурту, і творчий шлях Кузьми-сина, Кузьми-друга і Кузьми-музиканта. Також – думки, яких мама просто не могла казати про єдиного сина – свою найдорожчу птаху…

На презентації «Колискової для Андрійка» у Палаці мистецтв були присутні батьки Андрія – Ольга Михайлівна та Віктор Кузьмич, також – тітки, молодші сестри пані Олі – Віра та Надія. Ольга Михайлівна, викладач музики,  розповіла, що її сестри – теж музиканти, віолончелісти. Отже, Андрій «ріс під віолончельну класику». Також ішлося про те, що разом із тіткою Вірою дуже часто слухав зарубіжну музику, зокрема – польську, що, мабуть, і підштовхнуло його до занять музикою…

Третя книжка мами Андрія Кузьменка вже є в продажу. Зокрема, у книгарні «Видавництва Старого Лева».

Сама ж Ольга Михайлівна сказала, що це – остання її, як автора, книжка про сина…

Тим часом, у Фейсбуку вже пішли відгуки на «Колискову…»

«Лилия Гричулевич Я читала книгу – дуже душевна і відверта історія! Варто всім почитати!

Світлана Шкіль-Барановська У мене теж є. Купила у Львові у видавництві Старого Лева. Кузьму теж провідали.

Кира Кирова Книга светлая .. мне жаль что его нет.

Аня Лерникова Велика подяка батькам за сина. Куплю обов’язково.»…

17 серпня Андрієві Кузьменку виповнилося би 50 років.

Співак, письменник, продюсер, телеведучий, актор, Андрій Вікторович Кузьменко народився 1968 року у місті Самбір, що на Львівщині. Вищу освіту отримав у медуніверситеті (факультет стоматології).

Гурт «Скрябін» було створено 1989 року у місті Новояворівськ, де на той час жила родина Кузьменків.

«Скрябін» – перший україномовний гурт у жанрі альтернативної електроніки, доробок якого – 17 студійних альбомів, 2 збірники, 9 макси-синглів, концертний альбом та багато музичних проектів.

Андрій Кузьменко загинув 2 лютого 2015 року, повертаючись з Кривого Рога, де напередодні мав концерт. Біда сталася близько 8-ої ранку неподалік села Лозуватка, що на Дніпропетровщині. Позашляховик Скрябіна зіштовхнувся з молоковозом. Андрій помер на місці ДТП.

Відспівували музиканта  у Преображенській церкві Львова. Доступ до тіла був відкритий і вдень, і вночі. Поховали у родинному склепі на кладовищі у смт. Брюховичі, що наподалік Львова.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь