У Львові представили фотопроект «Шахтарі. Галичина»

05/08/2016

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Герої світлин авторства львів’ян Анни Рицар і Романа Семена – працівники шахти «Відродження» ДП «Львіввугілля», розташованої у с. Межиріччя Сокальського району.

Втілювачі задуму визнають, що ідея зафіксувати рідних, галицьких, гірників на роботі і поза нею – аж ніяк не нова. Так звану шахтарську тему широко і віддавна висвітлювали багато авторів, але у поле зору журналістів, з фотоапаратами або без них, потрапляли, головним чином, донеччани.

«Так склалися обставини, час і простір, що в нашій країні на момент початку неоголошеної війни ми весь час чули «голос Донбасу», який у ЗМІ і серед людей ототожнювали із «голосом» та «думками» трудового народу Східного регіону – шахтарями, – розповідає Анна Рицар. – От, власне, в цей момент і згадалося, що і в нашому регіоні є шахтарські міста і шахти, а отже –  і шахтарі. То ж стало цікаво дізнатися і за можливості висвітлити життя наших шахтарів, про яких, на жаль, навіть проживаючи поряд, мало що знаємо».

Працював над проектом творчий тандем близько року. Щодо самої виставки, то готували її фотографи у тісній співпраці з робітниками шахти «Відродження».

Оглянути фотомиті з роботи, побуту, хобі і загалом – життя галицьких вуглекопів, зафіксовані Анною Рицар і Романом Семеном, можна до 26 серпня у Палаці мистецтв.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь