У Львові представлять відреставровану ікону 1635 року

04/06/2018

У четвер, 7 червня, у Львові відбудеться презентація відреставрованої ікони “Богородиця з Дитям” (1635 року) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського. Про це з посиланням на анонс Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького повідомляє “Гал-інфо“, передає УНН.

Як зазначається, захід, який розпочнеться о 15:00 в залах НМЛ ім. Шептицького, присвячений пам’яті відомого українського реставратора, педагога, художника – Володимира Петровича Мокрія (1947–2018).

Ікона “Богородиця з Дитям” (1635 року) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського створена на замовлення Львівського Ставропігійського братства для Успенської церкви. Ікона призначалася для західного порталу храму (біля входу з вул. Руської, 7). Внаслідок пошкоджень, які виникли через атмосферні впливи, твір було перемальовано в олійній техніці. У 1920-х рр. задля кращого збереження твору виготовили скляний кіот. У вересні 1965 р., з метою проведення реставрації, церковна громада передала ікону, у заміну на її копію, до Львівського музею українського мистецтва (тодішня назва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького).

Реставрація ікони “Богородиця з Дитям” стала останньою роботою в творчому та науковому доробку В.П.Мокрія.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь