У Львові до Дня незалежності в проекті #ПісніВійни вийшов рок-сингл “Янголи в камуфляжі”

22/08/2017

Фото Маркіяна ЛИСЕЙКА

У Львові триває соціально-мистецький проект #Пісні війни. «День» уже розповідав, як і коли він народився (див. публікацію «Коли ідуть бої на сході…» від 3 січня 2017 р.).

Сьогодні автор ідеї і керівник проекту Галина Гузьо поінформувала «День» про десяту пісенну прем’єру – і це  «Янголи в камуфляжі» у виконанні воїна і барда Олекси Бика та лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка. Запис здійснено на студії Jenny Records у Львові.

Олекса, автор слів і музики «Янголів», також – автор і виконавець відомої пісні «Добровольці Божої чоти», 2014-го пішов на війну добровольцем. Воював під Донецьком до початку 2015-го. Розповідає, що вірш «Янголи в камуфляжі» написав на початку війни на сході. Згодом поезія увійшла до його поетичної збірки «Вірші на руці».

«Текст «Янголів» написався мені як наслідок відчуття передапокаліптичного стану, – зазначає боєць. –  Пізніше народилася музика. На сцені я досить рідко виконував цю пісню. З простої причини – в акустиці їй завжди не вистачало щільності, драйву і ще одного голосу. І тут, в рамках проекту #ПісніВійни, «Янголи в камуфляжі» в дуеті з Сергієм Василюком зазвучали наповну!».

Нагадаємо, що раніше у рамках проекту уже вийшли дуети воїнів-авторів із вокальною формацією «Піккардійська терція», лідером гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, співаком Арсеном Мірзояном, Сергієм «Фомою» Фоменком із групи «Мандри», співачками Оксаною Мухою, Аничкою Чеберенчик та Іриною Долею, лідером гурту «Мері» Віктором Винником та фронтменом Kozak System Іваном Леньо.

Попереду, розповідає Галина Гузьо, – прем’єри пісень у тандемі із сестрами Тельнюк, співачкою Анастасією Приходько та співаками Павлом Табаковим і Тарасом Гавриком, а також лідером гурту Ot Vinta Юрієм Журавлем.

У жовтні, до Дня захисника України, вийде альбом #ПісніВійни, який об’єднає 15 сучасних україномовних військових пісень, написаних захисниками України та записаних у дуетах бійців із відомими артистами.

«Такі проекти дуже потрібні! – переконаний лідер гурту «Тінь Сонця». – Зараз, окрім території, ми захищаємо й свій національний простір, сповнений нашою культурою, а культура потребує нових і нових шедеврів! Тому щиро дивуюся скепсису деяких людей, котрі вважають, що під час війни жодні пісенні проекти недоречні!».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Послухати пісню «Янголи в камуфляжі» можна тут: https://soundcloud.com/user-107744611/oleksa-bik-sergy-vasilyuk-yangoli-v-kamuflyazhpsn-vyni

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь