У Львові до Дня музеїв підготували 52 мистецькі заходи

18/05/2018

Загалом проект, мета якого – розширення культурної пропозиції міста, триватиме з 18 до 31 травня. У програмі, а це – інтерактивні заходи, квести з використанням QR-кодів, он-лайн вікторини на сторінках музеїв у соціальних мережах, представлення нових мобільних додатків, також – спеціалізовані екскурсії, майстер-класи, лекції, пленери, 52 позиції від 25 музеїв міста. Проект розроблений із урахуванням вподобань і дорослих, і дітей.

Важливо, що до Дня музеїв у Львові готові не лише знані в Україні і далеко за її межами установи (наприклад, Галерея мистецтв імені Бориса Возницького, Національний музей імені Андрея Шептицького, Музей етнографії та художнього промислу, Історичний музей), а й єдиний в Україні Музей скла, також – Музей історії Львівської залізниці, Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, Музей хлібовипікання, Музей друкарської та освітньої діяльності, Вело-мото музей, Музей електрифікації Львівщини, про які точно масово не знають ні туристи, ні навіть львів’яни.

Звісно ж, активно працюватимуть й «іменні» музеї, а їх у Львові чимало, – Соломії Крушельницької, Олекси Новаківського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Грушевського, Дмитра Блажейовського, Олени Кульчицької.

Наприклад, Дім Франка 19 травня запросить на гостину всіх охочих, щоби розшифрувати візерунки долі і знайти свого Ангела. У музеї показуватимуть збірку давніх вишиванок, а також ті, що їх носили в родині Франків. Розповідатиме про сорочки  франкознавиця Наталя Тихолоз, а дослідниця та колекціонерка автентичних вишиванок  Роксоляна Шимчук розкриє таємниці  орнаментів національного вбрання. А ще у програмі – дефіле у вишиванках просто неба з участю відомих львів’янок та аукціон «Ангели надії», під час якого збиратимуть кошти на  придбання оптики для бійців, які воюють за територіальну цілісність України.

А в музеї «Таємна аптека» діти проводитимуть секретні експерименти, також – надуватимуть магічну кулю й ознайомляться з винаходами аптекарів, котрі вплинули на розвиток суспільства.

У Природознавчому музеї усім цікавим до природи обіцяють відповісти на запитання на кшталт «Чому риба не тоне у воді?», «Чому кажуть: сліпий як кріт?» та інші… А назва екскурсії – «Мистецтво виживання».

З нетерпінням чекатиме відвідувачів і Музей етнографії та художнього промислу, звісно ж обіцяє багато цікавинок у постійній експозиції  памʼяток європейського декоративно-ужиткового мистецтва кінця XV − першої третини ХХ ст., серед яких гідне місце посідає колекція плаката − «мистецтва реклами» або ж «мистецтва вулиці». Поміж авторів − Альфонс Муха, Анрі Тулуз-Лотрек, Кассандр, Петро Холодний, Павло Ковжун та інші. А один із найстаріших серед цих експонатів – раритет 1894 року, і це плакат авторства польського живописця та ілюстратора Пйотра Стахевича «Загальна вистава краєва у Львові», який рекламував непересічну подію у житті міста − відкриття 5 червня 1894 р. на території Стрийського парку Загальної крайової виставки з нагоди 100-річчя святкування Повстання Костюшка.

Не переповідатиму усіх подій у музеях – їх, звісно ж, варто відвідати. Принагідно зазначу, що завтра, 18 травня, власне, у Міжнародний день музеїв, вхід до музеїв – вільний. То чому б не скористатися нагодою?

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь