У Львові демонструють “Єдність у різноманітті”

01/08/2016

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Виставку польських митців приймає львівський Палац мистецтв (вул. Коперника, 17). В експозиції – живопис, скульптура, графіка, малюнок, інсталяція… авторства дванадцятьох художників із Ґданська.

Організатори виставки,  і це – фонд “Спільнота Ґданська” (куратор – Пшемислав Лопацінський), зазначають, що майже всі автори, чиї роботи зараз представляють у Львові,  –  випускники Ґданської академії образотворчих мистецтв, ба більше – більшість із них у виші й викладає. “Цінність їхньої творчості – у різноманітності, адже життя багатогранне і мистецтво у своїх проявах багатогранне, – йдеться в анотації до виставки “Єдність у різноманітті”. – На це розмаїття нашаровується ще і різниця поколінь: інша пам’ять, інший досвід і погляди, інші мотиви…”

Автори проекту наголошують: художники, зазвичай, направляють свої очікування до кращої сторони людської природи і завжди орієнтовані на діалог. Тому й збирають виставки, які, власне, і є місцем, де особисте поєднується з публічним. “Ми організовуємо це з усвідомленням того, що мистецтво використовує специфічну метамову і є площею осмотичного проникнення, – говорять втілювачі проекту. – Це може вплинути на емоції та чутливість глядачів, видозмінюючи культурну напруженість і звички”.

Оцінити творчість та експерименти митців із Ґданська у львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) можна до 25 серпня. Заразом дізнатися, чи вдається їм вловити дух часу, чи відчувають вони пульсування світу, чи намагаються, зрештою, щось побачити через нього і чи не запізнюються у відповідях на виклики сьогодення?..

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь