У Львові демонструють виставку “Придумане місто” Сергія Міхновського

07/06/2017

Автор представлених у галереї «Зелена канапа» полотен – архітектор за освітою, і, як зазначають організатори показу, якнайкраще розуміє важливість та відповідальність щодо збереження архітектурного середовища.  «Часто називаємо найкращі зразки містобудування  золотою спадщиною. У містах, вигаданих Міхновським, архітектура набуває золотого наповнення у буквальному сенсі цього слова – всі живописні полотна містять в собі фрагменти покриття золотою поталлю (поталлю називають листи металів чи сплавів, що імітують золото. – Т.К.), – анонсували експозицію організатори.

У галереї розповідають, що історія «роботи з золотом» у Міхновського давня – майже 20 років тому, ще 1999-го, відбулася виставка «Золоті гори», після котрої листкове золото присутнє чи не у кожній роботі художника.

Сергієві Міхновському 56 років. Народився, живе і працює у Львові. Випускник архітектурного факультету «Львівської політехніки». Займається малярством, графікою, інсталяціями. Член Національної спілки художників України, член спілки «Клуб українських митців», Міжнародної асоціації художників США.

Брав участь у колективних виставках у рідному Львові, також – у Києві, Санкт-Петербурзі, Таллінні, Варшаві, Кракові, Манчестері, Белграді, Мілані, Пізі, Калгарі, Едмонтоні, Сієтлі, Токіо тощо. Мав 18 персональних виставок – як в Україні, так і за кордоном.

Був куратором арт-проектів – «Гроші, гроші…» (перша в Україні міжнародна акція пошт-арту), «7 на 1» (пам’яті Andy Warhole-а) та «Два в одному» (тандемне малярство).

Твори Міхновського зберігаються у музейних та приватних колекціях понад 20 країн.

«Експозицію «Придумане місто» Сергій присвятив містам, – розповідає куратор виставки мистецтвознавець Олеся Домарадзька. – Це зібраний образ провінційного затишного міста, трішки ностальгічного, яке надихає і справді може називатися золотим. Тут все за Фрейдом. Сергій – міська людина, архітектор за освітою, і ця виставка проявила його суть, те, що живе всередині нього давно – любов до архітектурного середовища та урбаністичної спадщини».

Міста Міхновського, хоча майже повністю вигадані, все ж містять у собі зображення будівель різних міст, у яких побував художник і які його надихнули. На полотнах – польські, італійські, німецькі, данські, угорські міста та українські – Свірж, Жовква і Львів.

Ще одна частина виставки – зібрані Міхновським автентичні старовинні предмети побуту: годинник, праска, кавомолка, ножиці, терези, цвяхи і навіть цегла, «позолочені» художником.

Виставку «Придумане місто» в арт-просторі «Зелена канапа» відкрили вчора, а оглянути її можна до 2 липня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Романа БАЛУКА.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь