У львівському храмі представили унікальні ікони, щоб допомогти бійцям АТО

12/07/2016

11 липня, у львівському гарнізонному храмі Петра і Павла відкрили благодійну виставку іконопису «Митці – воїнам». Таким чином художники разом із громадською організацією «Допоможи фронту» збирають кошти на тепловізор для українських бійців на передовій.

Про це повідомляє ГО «Допоможи фронту» на Facebook.

Доброчинці зможуть зробити свій вклад у допомогу фронту, придбавши оригінальний художній твір чи листівку. На виставці представлені роботи львівських та дрогобицьких художників. Серед них, ікони на старовинному гонті з дерев’яної церкви Святого Юра в Дрогобичі. Традицію розпису старого гонту ще десятиліття тому започаткував художник Лев Скоп, керуючись мотивацією дати нове життя церковним покрівельним дощечкам, які замінюють під час реставрації.

«Ці гонти, наповнені неймовірною енергетикою стародавнього українського храму, стануть пам’яткою про Ваш особистий внесок у перемогу, а ваша пожертва може підтримати наших бійців та врятувати їхнє життя», – наголошують організатори.

За допомогою таких церковних гонт вдалося вже зробити чимало добрих справ. У 2013 році виставка «Молитва Богородиці», яка проходила у львівській галереї «Дзиґа» та налічувала 365 гонтин із зображенням Діви Марії, зібрала необхідні кошти (понад 130 тис. грн) на лікування дітей, хворих на муковісцидоз, якими опікується фонд «Крила надії». Влітку 2015 р. із виставки «Гонта», організованої у Народному домі в Києві Українським кризовим медіа-центром придбали тепловізор. За кошти від продажу гонт закупляли тактичне спорядження ЗСУ, Національної гвардії та добровольців, долучались до збору коштів на автівки та оптику, на медикаменти та лікування поранених. Маленькі іконки на гонтах оберігають наших хлопців на передовій та втішають поранених у госпіталях, прикрашають домівки багатьох українців, зберігаються у колекціях шанувальників народної ікони за кордоном.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь