У львівському аеропорту відкрили виставку полотен про короля Данила Галицького

30/03/2017

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Сьогодні, 29 березня, у міжнародному аеропорту “Львів” імені Данила Галицького відбулося відкриття мистецького проекту “Король Данило”. Організував його народний художник України та заслужений діяч мистецтв Мирослав Откович.

Глядачам представлено 9 полотен про короля Данила. Всі образи, за словами Мирослава Отковича, він створював на основі Галицько-Волинського літопису. Крім того по обидва боки від полотен розташовані дві реконструкції обладунків воїнів часів його правління. Уся експозиція розташована на третьому поверсі аеропорту. Тож кожен із пасажирів зможе її оглянути. Щоправда, іноземцям буде важко зрозуміти її, адже жодної інформації про проект англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою не має.

Під час відкриття присутні могли повністю зануритися в епоху правління короля Данила. Адже на території терміналу та біля експозиції було багато реконструкторів у старовинних військових обладунках. Крім того були влаштовані танці дівчатами-реконструкторами. А потім публіку розважали старовинними піснями під волинку, бубни та інші середньовічні інструменти.

“Дуже важливо, щоб сьогодні Львівщина асоціювалася зі спокоєм та комфортом. Це можливо зокрема, й завдяки мистецтву та доблесті її земляків. Наш регіон може гордитися своєю плеядою митців та славетними воїнами усіх часів, яким був і король Данило Галицький. І кожен турист, що відлітає із цього аеропорту, погляне на його портрет та загадає, що Львів є справді королівським містом з давніми традиціями, а наші земляки примножують славу своєї держави”, – розповів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Триватиме виставка лише три дні, до 31 березня.

Павло Паламарчук, Львів, фото автора

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь