У Києві забудовник зруйнував історичну будівлю без дозволу Мінкульту

29/12/2020

Земельні чи будівельні роботи в межах історичного ареалу повинні проводитися з дозволу Мінкульту.

Забудовник, який зруйнував будівлю колишнього військового сухарного заводу на вулиці Протасів Яр, 3, у Києві не мав дозволу на проведення робіт від Міністерства культури та інформаційної політики України. Про це повідомляє The Village Україна.

«Електронна база даних документообігу Міністерства культури та інформаційної політики України станом на момент підготовки даного листа (28 грудня 2020 року – ред.) не містить відомостей щодо наявності погодження проектної документації, дозволів на проведення земляних робіт за вказаною адресою», – відповіло відомство на запит.

Оскільки будівля була розташована в межах центрального історичного ареалу Києва, у зоні охоронюваного ландшафту, будь-які земельні чи будівельні роботи могли проводитися тут тільки за наявності дозволу Мінкульту. Законопроєкт щодо протидії хаотичній забудові пропонують допрацювати.

Будівлю військового сухарного заводу на вулиці Протасів Яр, 3, почали руйнувати 12 грудня. Під видом реконструкції на місці дореволюційної споруди (1885-1886) зводять 8-поверховий офісний центр. Юристи «Мапи Реновації» знайшли й інші порушення законодавства під час виконання будівельних робіт на ділянці. Організація ініціювала колективний позов до Генеральної прокуратури через руйнування історичної будівлі.

Джерело: dom.ria.com

No Comments

Залишити відповідь