У Києві видали календар на підтримку майже втраченого українського мистецтва

28/12/2017

Наприкінці грудня мистецька ініціатива “UAMAZE” презентувала унікальний Самчиківський календар з метою збереження та популяризації українського мистецтва. Кошти від продажу підуть на розвиток Самчиківки та перетворення українського села на туристичний арт-центр Хмельниччини.

Неймовірно барвистий та аутентичний, проте маловідомий Самчиківський розпис сьогодні знаходиться на грані зникнення. В цьому напрямку працює лише чотири майстри на всю країну. Тому мистецька ініціатива “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва” допомагає тому, щоб про Самчиківський розпис дізналося якомога більше людей і майстри встигли передати свої знання.

«Особливість Самчиківського розпису — зубчатий малюнок, присутність певної незграбності та неідеальності. Разом з “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва” хочемо виростити своїх наступників, щоб зберегти це мистецтво та зробити більш цікавим для молоді. Мріємо, щоб Самчиківка стала відомою в Україні, не менше ніж Петриківка», – розповів майстер Віктор Раковський.

“Ми прагнемо поділитися з усіма красою унікального мистецтва та допомогти йому квітнути. Саме тому, постійно проводимо майстер-класи, створили школу розпису та видали Самчиківський календар з листівками-розмальовками. Ми не просто відтворюємо автентичні орнаменти, а даємо Самчиківці нове життя, робимо її сучасною та близькою українцям”, – зазначає Ірина Титова, координатор проекту «UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва».

Приємним бонусом до календаря є листівки-розмальовки, які можна розфарбувати та подарувати найближчим людям на свята. Придбати календар та зробити особистий внесок у майбутнє Самчиківки можна у фейсбуці “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”, також у магазині Читайка та клубі ХЛАМ. Кошти від продажу за словами організаторів підуть на розвиток мистецтва та перетворення с. Самчики у туристичний арт-центр Хмельниччини.

UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва” – це мистецька ініціатива, яка займається популяризацію найколоритніших доробків народного декоративного мистецтва України. Діяльність проекту спрямована на те, щоб культурна спадщина ставала сучасною та відомою не тільки в Україні, але й у світі.

“UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва” займається благодійними соціальними проектами;  організує майстер-класи, школу з Петриківського та Самчиківського розпису; поширює  знання про символіку декоративного мистецтва; організує арт-подорожі по Україні; поширює якісну сувенірну продукцію.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь