Меню
Категоріі
У Києві вперше покажуть маловідомі шедеври Малевича, Шевченка і унікальну картину Марії Примаченко
27/05/2021 Новини

З нагоди святкування Дня Києва у місті презентують міжмузейний виставковий проєкт “Велика сімка”. Виставка буде проходити з 27 травня до 26 червня.

Про це повідомили в пресслужбі Київради. Там зазначили, що киянам та гостям міста покажуть шедеври видатних українських художників.

За словами організаторів, виставка ознайомить із художніми ідеями авторів, які стали авангардними та суттєво вплинули на розвиток культури України та світу. Проєкт представить витвори семи видатних українських художників: Тараса Шевченка, Казимира Малевича, Олександра Архипенка, Георгія Нарбута, Михайла Бойчука, Марії Примаченко, Анатолія Криволапа.

“Експозиція презентує декілька тематичних блоків: “портрет”, “сакральне мистецтво”, “полілог”. Вперше будуть представлені 25 творів, серед яких оригінал портрету Михайла Бойчука, унікальна двостороння картина Марії Примаченко “Звір Поліський”, рідкісний та єдиний підтверджений в Україні автопортрет Казимира Малевича 1934 року, твір Тараса Шевченка “Циганка”, який став знаковим не тільки для культури країни, але й у житті митця та інші твори”, – розповіли в пресслужбі.

Автором проєкту є Юрій Комельков. Інституції-партнери проєкту: Національний музей Тараса Шевченка, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, видавництво Атлант-ЮЕмСі, видавництво “Родовід”, Аукціонний дім “Золотое сечение”, Prymachenko Family Foundation, LAW NET.

Шедеври покажуть в Музеї історії Києва.

Проєкт представлять у Музеї історії міста Києва (вулиця Богдана Хмельницького, 7, станція метро “Театральна”).

Джерело: news.obozrevatel.com

Залишити відповідь

Ви маєте бути ви увійшли щоб залишити коментар.

* *