У Києві відкривають виставку про міфи та реалії радянської доби

24/09/2019

“Battle of memories: міфи та реалії радянської доби” – виставковий проєкт, який має на меті розвінчати міфи минулого та привести у дію механізми здорового скепсису з приводу нав’язуваних світоглядних позицій і кліше, продемонструвати справжню сутність совєцького життя. Відкриття – 24 вересня 2019 о 16:00 в НЦНК “Музей Івана Гончара” (вул. Лаврська, 19).
Нам лише здається, що СРСР розвалився у 1991 році, насправді його коріння міцно тримає за горло пострадянські незалежні держави.

Пропаганда партії досягла своєї мети і осіла у головах людей, які виросли та більшу частину свого життя усвідомлювали себе, як громадяни “великої країни”. Країни, з навіяним відчуттям стабільності, яка ще й асоціюється з молодістю та перспективами. Країни, у якій всі рівні, але рівні у своїй бідності. Країни, з постійним дефіцитом найнеобхідніших товарів і продуктів та переслідуванням інакомислячих…

Просто та доступно, спираючись на фактичні матеріали та емпатійне занурення у світ “маленької людини” тоталітарної епохи,  проєкт дозволить зазирнути за межі несправжніх переконань та сталих уявлень, а молодому поколінню допоможе скласти власну неупереджену думку, самостійно здійснити аналіз та зробити висновки.

Виставка поділена на інформаційні блоки-експозиції:

1. “Дорогой Леонид Ильич”. Культ вождя.
2. “СССР – оплот мира”. Радянський імперіалізм.
3. “Моральный кодекс строителя коммунизма”. Контроль свідомості.
4. “Соблюдай бдительность”. Переслідування інакодумців.
5. “Все для блага человека”. “Совковий” побут.
6. “Органы не ошибаются…” Людина проти системи.

Ініціатива також включає  низку заходів: панельну дискусію за участі відомих істориків, семінар для регіональних музеїв за участі міжнародних спікерів, кураторські екскурсії.

Для студентів та школярів передбачена освітня програма, через яку вони зможуть відчути життя “маленької людини” в СРСР: як вона почувалась, що могла бачити, читати, яку музику слухати (за книжкою української письменниці Зірки Мензатюк “Як я руйнувала імперію”).

Заплановані у межах проєкту заходи сприятимуть вирішенню конфлікту між нав’язуваною (маніпулятивною) та об’єктивною історичною пам’яттю, формуванню правдивого відображення минулого у людській свідомості заради сучасного та майбутнього.

Співорганізатори: Український інститут національної пам’яті, Музей історії міста Кам’янського за підтримки Українського культурного фонду.
Джерело: prostir.museum

No Comments

Залишити відповідь