У Києві відкрилася виставка про українців у таборах ГУЛАГу

08/05/2019

Виставка “Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ” відкрилась у Києві на Хрещатику з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця виставка є продовженням нашого проекту, який ми презентували ще рік тому, “Тріумф людини” – про українців, які пройшли через нацистські табори. Сьогодні ми говоримо про українців, які пройшли через комуністичні табори”, – сказав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

За його словами, виставка розповідає про те, як встановилася система ГУЛАГу, як вона намагалася знищити українців і як врешті-решт українці її перемогли. “І коли ми говоримо про переможців у ці дні, то очевидно, що треба пам’ятати і про тих українців, які перемогли ГУЛАГ”, – вважає голова УІНП.

Він наголосив, що нині у сусідній Російській Федерації творець ГУЛАГу знову є “головним героєм історії”, виховується нове покоління сталіністів – людей, які не жили в радянські часи, але щиро вірять у Сталіна як ефективного менеджера, що “врятував велику Росію”.

За його словами, така реабілітація радянського минулого перетворює Росію на авторитарну державу, в якій знову з’являються політв’язні, серед яких є і громадяни України. На сьогодні, за різними підрахунками, у РФ близько 100 українських політв’язнів – це громадські активісти, активісти Майдану, військовополонені, а часом навіть випадкові люди, які потрапили за грати.

“Наше завдання зараз максимально голосно розповідати світу про те, чим був ГУЛАГ. І я впевнений, що ця правда — один із тих інструментів, який дозволить звільнити, зокрема, і нинішніх бранців Кремля”, – переконаний В’ятрович.

У свою чергу, дисиденти Василь Овсієнко та Йосип Зісельс, які побували у радянських таборах, поділилися своїми спогадами про пережите.

У відкритті виставки також узяли участь міністр інфраструктури Володимир Омелян, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький та ін.

Організаторами виставки є Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” та Галузевий державний архів СБУ.

Експозиція діятиме біля Головпоштамту до серпня.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь