У Києві відбувся III Пленум Центрального Комітету Профспілки працівників культури

28/10/2016

27 жовтня у Києві відбувся III Пленум Центрального Комітету Профспілки працівників культури України.

Під час Пленуму було розглянуто низку питань, що стосуються соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників культури, був заслуханий звіт про роботу Профспілки за останній рік, обговорено внесення змін до Положень  про територіальні та первинну організацій Профспілки працівників культури України,  а також розглянуто проект бюджету Профспілки на 2017 рік.

У засіданні взяла участь заступник Міністра культури України Тамара Мазур.  Під час свого виступу  заступник Міністра культури відзначила велику зацікавленість відомства  у налагодженні співпраці з Профспілками працівників культури  та конструктивне вирішення  спільних проблем працівників галузі культури.

Я дуже рада, що ми маємо таку Профспілку, можемо спільно розглядати і вирішувати болючі питання галузі. Конструктивна позиція Профспілки дозволяє  робити реальні справи, виступає гідним партнером у здійсненні реформ “, – сказала Тамара Мазур.

Засідання відкривала голова Профспілки працівників культури України  – Людмила Перелигіна.

«В житті нашої профспілки є етапні моменти, коли ми аналізуємо пройдений шлях, робимо висновки, і згуртувавшись прямуємо далі. Такою етапною подією є наш сьогоднішній пленум, де ми звітуємо, що за цей рік зроблено, як ми забезпечили вплив найбільш масової галузевої організації на вирішення нагальних соціально-економічних проблем у сфері культури через дієвий соціальний діалог. І я хочу сказати, що саме при фаховій підтримці наших соціальних партнерів, а саме Міністерства культури України, Держкомтелерадіо, Міністерства молоді та спорту нам вдавалося в минулому звітному періоді відстоювати, впливати та змінювати ситуацію у проведенні соціального захисту прав працівників культури при проведенні реформ в країні»,- сказала Людмила Перелигіна.

 У своїй доповіді “Про роботу Профспілки працівників культури України за період з вересня 2015 року по жовтень 2016 року з захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів членів Профспілки” Людмила Перелигіна зазначила, що першочергова увага приділялась законотворчій роботі, актуалізації соціального діалогу на національному, регіональному, локальному рівнях з метою збереження установ та закладів культури, засобів масової інформації, спортивних організацій у зв’язку із реформою децентралізації. Також голова Профспілки відмітила, що здійснювався контроль за реалізацією конституційних прав працівників на отримання вчасно та у повному обсязі заробітної плати, забезпечувалося дотримання норм трудового законодавства під час впровадження контрактної форми трудового договору у сфері культури.

Також під час засідання розглядалися ряд проблемних питань, пов’язаних із запровадженням контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури, які викликали жваву дискусію. Учасниками засіданням було прийнято рішення створити робочу групу, яка займатиметься роз’ясненням впровадження положень даного законопроекту.

Заслухавши і обговоривши доповідь голови Профспілки працівників культури України Людмили Перелигіної, виступи інших членів ЦК профспілки, учасники Пленуму відзначили, що Центральний комітет та профспілкові організації усіх рівнів в умовах змін у соціально-економічному та суспільному житті держави вживали належних заходів щодо захисту трудових прав членів Профспілки працівників культури України.

Джерело:Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь