У Києві вандали вкрали з пам’ятника Лесі Українки бронзові гірлянди

25/02/2018

У Києві вандали осквернили могилу української поетеси Лесі України – вкрали з пам’ятника бронзові гірлянди. Про це повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський на своїй сторінці в Facebook.

“25 лютого – день народження Лесі Українки. Напередодні, як і в попередні роки, до її могили на Байковому цвинтарі прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, шанувальники Лесиного таланту. І буквально остовпіли, побачивши сплюндрований пам’ятник великій поетесі – від величних бронзових гірлянд, які зусібіч прикрашали пам’ятник, зосталися лиш металеві штирі. Яка мерзота це вчинила?.. Чия рука осквернила пам’ять геніальної Лесі?”, – йдеться в повідомленні.

Голова спілки додав, що письменники уже готують заяву до поліції, а проситимуть Міністерство культури відновити пам’ятник.

Могила поетеси Лесі Українки – пам’ятка історії національного значення, 1913 року, розташована в Києві на Байковому кладовищі (старому), дільниці № 3.

У 1939 на могилі встановлений надгробний бронзовий пам’ятник на гранітному постаменті, скульптор Галина Петрашевич.

Нагадаємо, що торік у квітні стався аналогічний інцитент – вандали викрали з пам’ятника Лесі Українки бронзові елементи.
Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь