У Києві урочисто відкрили пам’ятник Андрію Малишку

21/06/2016

У Києві в парку імені Андрія Малишка відбулося урочисте відкриття  та освячення пам’ятника видатному українському поетові Андрію Малишку.

Освячення  пам’ятної скульптури здійснив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Почесними гостями  урочистих заходів стали віце-прем’єр міністр України Павло Розенко, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр культури України Євген Нищук, представники столичної влади, ректор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Віктор Андрущенко, Президент малої академії наук України Станіслав Довгий, численні представники українського мистецького середовища. Одним з ініціаторів та рушіїв встановлення пам’ятника став знаний український поет, громадський діяч, Герой України Дмитро Павличко.

Скульптором  пам’ятника поетові став  відомий  митець з Івано-Франківщини Роман Захарчук, архітектором проекту виступив Леонід Малий.

В рамках урочистих заходів Міністр культури України Євген Нищук зазначив – відкриття пам’ятника велету української літератури, поетові, чиї вірші, пісні вже давно стали “народними”, – дуже символічна річ, а надто, у час, коли Україна знаходиться у стані війни, в тому числі і в інформаційному просторі.

“Кажуть, що зараз не час відкривати пам’ятники, бо в країні йде війна. Ні, саме час! Зараз саме час, коли мають поставати наші Герої – як колишні, так і сучасні. Київ і Україна чекають монументу Героям Небесної Сотні, військовим-Героям АТО, що боронили Україну на сході ціною власних життів. Ми маємо чимало Героїв, якими мають пишатися наші майбутні покоління. Цей парк має усі шанси стати справді “співочим парком” і на цих співах виховуватимуться діти. Це та гарна традиція, яку треба підтримувати та продовжувати”.

Міністр також запропонував, за прикладом європейських країн, пам’ятник та сквер навколо монумента оснастити аудіо-системами, через які б транслювалися б безсмертні твори Андрія Малишка. Відкриття пам’ятника Андрію Малишку супроводжували своїм  виступом артисти  Національного заслуженого академічного хору України імені Г.Г. Верьовки.

Прес-служба Міністерства культури України

Джерело: http://cultua.media/blog/2560

No Comments

Залишити відповідь