У Києві проходить виставка про життя бійців, які повернулися з війни на Сході

23/06/2019

У проекті “Дотик” – історії військових, їх родин та досвід подолання труднощів адаптації.

У столичному Veteran Hub відкрилася фотовиставка проекту “Дотик”, яка розповідає сім історій життя бійців, які повернулися з війни на Сході, та їх родин. За словами організаторів, метою було показати історію повернення з війни рівноцінно – з боку тих, хто зустрічає і тих, хто повертається.

“Близько військових вдома переживають власний, абсолютно самостійний досвід війни: зі страхом від “абонент не може прийняти ваш дзвінок”, численними коментарями сусідів і увімкненими новинами на кухні”, – каже Івона Костина, голова правління Veteran Hub.

В рамках проекту сім різних родин розповіли про те, як вибудовувалися їх відносини після розлуки, полону, поранень і довгих місяців військової служби, та як вдалося перемогти страхи і важкі спогади, які залишає війна. Прочитати їх історії можна перейшовши за QR-кодами, розміщеними внизу плакатів з фото.

Автор портретів, фотограф Микита Завілінський, робив їх під час інтерв’ю. “Ми ставили собі за мету показати еволюцію відносин всередині родини після повернення з війни”, – каже  він.

За п’ять років більше 361 000 українських військових взяли участь у протистоянні російської агресії на Сході країни. Більшість з них повернулися до цивільного життя, хоча є і ті, хто продовжує службу за контрактом. Ветерани кажуть, що людина, яка повернулася з війни, повинна заново будувати відносини з коханими, дітьми і власним оточенням. Їх новий досвід вимагає осмислення та адаптації до цивільного життя.

“Іноді здається, що історія війни закінчується, як у кіно: зустріч на пероні і довгі обійми, далі – титри і музика. Однак, родинам військових момент зустрічі часто схожий на нове знайомство. Після нього ще потрібно звикнути до змін один одного”, – розповіли організатори.

Джерело: ukr.segodnya.ua

 

No Comments

Залишити відповідь