У Києві презентували двотомне видання «Українці – великий європейський народ»

23/05/2017

Двотомне видання «Українці – великий європейський народ» презентували у вівторок в Укрінформі.

Видання є спробою дослідити інтеграцію нашої держави в європейське співтовариство крізь призму нарисів про життя та діяльність знакових особистостей наукового, економічного, культурного та громадського життя України.

“Формування еліти для України надзвичайно важливе, тому що в часи комуністичного режиму ми втратили дуже багато людей, які належали і до гуманітарної, і до технічної еліти, і ця втрата була дуже відчутною. Нам дуже приємно, що вже десять років існує програма “Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації”, яка намагається оприлюднити перед громадськістю тих людей, які сьогодні визначають обличчя України”, – сказав у виступі на презентації академік НАН України, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка Микола Жулинський.

Він додав, що люди, які потрапляють у подібні книги, безперечно, є гордістю України, і відзначив, що на презентації присутня частина тієї національної еліти, яку держава повинна берегти і надавати їй пріоритет.

“Коли погортаєш книги, подібні до цієї, виявляється, що ми надзвичайно багаті люди, – ми маємо дуже багато прекрасних митців, господарників, науковців”, – наголосив академік.

Жулинський від імені президента НАНУ академіка Бориса Патона привітав присутніх з виходом двотомника і зазначив, що ми сьогодні “конденсуємо в цих книгах певну частину нашої національної еліти”.

Двотомне видання «Українці – великий європейський народ» побачило світ зусиллями Української конфедерації журналістів з нагоди 10-ї річниці Всеукраїнської програми «Україна. Європа. Світ. Золотий фонд нації».

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь