У Києві представлено документальний фотопроект про українських захисників

03/08/2018

Фото Анатолія Степанова / “Клятва”

У Києві у НІАМ “Київська Фортеця” проходить виставка робіт видатного українського фотографа Анатолія Степанова, героями якої є учасники бойових дій на Донбасі. Документальний фотопроект “ВОЇНИ” демонструє вибрані фотографії та відеосюжети виключно з місця бойових дій.

Виставка триватиме по 10 серпня. Відвідати її можна безкоштовно.

Адреса: Київ, вул.. Госпітальна 24-А

Як коментує фотовиставку “ВОЇНИ” Міноборони, “Головне – нехай люди дивляться на ці фото і відео. І пам’ятають, хто і як платить за їх мирне життя. Варто прийти та подивитися на ці неймовірні фото, які затамовують подих та надихають”.

Фотограф Анатолій Степанов від самого початку бойових дій на Донбасі веде фотохроніку подій на фронті. Співпрацював з агентствами AP, Reuters, EPA, Anadolu, Sipa. Зараз співпрацює з агентством  AFP як позаштатний фотокореспондент. Він має публікації в журналах: National Geographic, Spiegel, Stern, Time та інших провідних  світових виданнях. Брав участь у колективних експозиціях, має персональні фотовиставки в Україні, Німеччині, Франції, США. В листопаді 2017 року представляв свою роботу по висвітленню війни на сході України в рамках презентації  фотокниги “RAW” в Українському музеї у Нью-Йорку

Зауважимо, що у липні Степанов демонстрував свій фотопроект “ВОЇНИ” – акцент на якому було зроблено на бійцях, народжених вже після здобуття Україною Незалежності – у Києві в новому арт-просторі “Братислава”.

“Вони усі солдати, професіонали, вони підписали контракт, і це професія у них – бути солдатом, а щоб собі не брехати – солдат у першу чергу повинен вміти вбивати ворога. Ці хлопчики, вони вже в 20, 22, 23 роки повинні мати такий хист.. Зовсім молоді, їм треба радіти життю, вчитися, кохати, народжувати дітей, а вони зараз там, для того, щоб ми тут нормально жили”, – розповів він “Дню” про героїв своєї виставки.

“Інколи фотографія зупиняє мить, і вдала фотографія народжує нові змісти і символи. У відео не має такого закону, а фотографія має таку властивість. Вона зупиняє час, і якщо вона вдала, вона живе вічно. Кожен бачить щось своє і може у ній нові смисли знайти”, – зауважив Степанов.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь