У ХАРКОВІ «ЗАЗВУЧАЛА» ПЕРША ОРГАННА ЗАЛА СВІТОВОГО РІВНЯ

23/08/2016

органная зала в Харкові

20 серпня відбулося відкриття органної зали Харківської філармонії, яка була збудована за останнім словом техніки і вміщає 500 глядачів.

«Це істотний поштовх до розширення гастрольної карти, потужний стимул і велика надія для українських музикантів. Тепер, маючи залу такого рівня, ми можемо розраховувати як на проведення міжнародного фестивалю органної музики, так і запрошення світових зірок», – сказав віолончеліст і засновник національного концертного агентства UKR Artists Олександр Пірієв, який виступив на відкритті.

За словами представників філармонії, ця органна зала оснащена передовими технологіями і є першою залою національного і європейського значення в історії незалежної України. Її будівництво тривало близько 10 років і було повністю профінансоване місцевою владою міста Харкова.

На відкритті органної зали зіграв оркестр Харківської філармонії, який виконав твори Вагнера під керівництвом Юрія Янка, головного диригента, адміністративного та ідейного лідера філармонії. Також гостем відкриття став видатний український композитор Мирослав Скорик, який сам випробував можливості нової зали. Урочисте відкриття відвідали Президент України Петро Порошенко, глава Харківської області Ігор Райнін і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Мирослав Скорик

Головним надбанням концертної зали є орган фамільної німецької фірми Alexander Schuke – найбільший клавішно-духовий інструмент в Україні вагою 40 тонн і висотою близько 15 метрів, а його вартість складає 1 мільйон 200 тисяч євро.

«Цей орган може похвалитися аскетичною красою і загадковим обличчям. У нього є свій погляд, який охоплює всю глядацьку залу», – кажуть в Харківській філармонії.

Монтаж органу Alexander Schuke проводили майстри з Німеччини. Перш, ніж почати налаштування органу, концертна зала «повинна зазвучати»: для цього в її приміщенні необхідно провести кілька концертів. 5 вересня німецькі фахівці повернутися до Харкова, де будуть налаштовувати орган протягом двох місяців.

На фото: 1) концерт-відкриття 2) Мирослав Скорик Фото: Юрій Тоцький

Джерело: cultprostir.ua

No Comments

Залишити відповідь