У головному храмі Ватикану знаходяться унікальні мозаїки, на яких зображено український Тризуб

29/10/2019

У головному католицькому храмі – соборі святого Петра у Ватикані – є вівтар святого Еразма. Він прикрашений мозаїчними зображеннями святого князя Володимира, блаженної княгині Ольги та символу державності України (зображення українського герба – Тризуба).

Яка історія появи тут цих мозаїк?

Згадок про них немає в путівниках і вони не призначені для загального огляду, оскільки ця капела, яка розташована за знаменитою статуєю святого Петра, відведена для сповідей і завжди закрита для туристів. Однак сам факт, що в головному католицькому храмі шануються наші великі святі, є гідним уваги.

Мозаїчні зображення Володимира Великого і княгині Ольги виконані ватиканськими майстрами на кошти української громади й особисто владики Василя Лостена, єпископа Стемфордської єпархії УГКЦ. У соборі святого Петра вони перебувають із 1989 року, пише сайт ukr-parafia-roma.it.

Урочисте відкриття мозаїк, у ході якого їх освятив особисто Папа Римський святий Іван Павло ІІ, було приурочене до 1000-ліття Хрещення Київської Русі-України.

У своєму звернені до українських прочан з нагоди посвячення мозаїк, Святіший Отець підкреслив важливість події Хрещення для українського народу: «На повсякчасну пам’ять Тисячоліття Хрещення Київської Русі ви схотіли залишити в Соборі Св. Петра в Римі ікони святих Володимира й Ольги, Хрестителів вашого народу… Місце розташування цих нових мозаїк є справді вдале – поблизу образів Святих Кирила і Методія та поблизу мощів Святого Йосафата… Ми посвятили ці мозаїки благодаттю Пресвятого Духа й окропленням води свяченої, щоби всі віруючі, дивлячись на них, прославляли одного в Тройці Бога, ставали подібними до тих святих Угодників, просвітителів Київської Русі… Вділяємо вам наше Апостольське благословення, яке поширюємо на всіх віруючих українців, на Церкву та на ввесь український народ».

Мозаїки святого Володимира Великого і блаженної княгині Ольги в соборі святого Петра стали одним із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї та знаком його єдності із Апостольським Престолом. Цей вівтар для українців уособлює частинку України в найвеличнішій Базилиці світу – соборі святого Петра, серці Вселенської Церкви.

Джерело: 7days-ua.com

No Comments

Залишити відповідь