У Фастові заклали перший камінь у фундамент майбутнього Музею Соборності

04/12/2018

Перший камінь у фундамент майбутнього Музею Соборності України заклали у місті Фастів Київської області під час урочистостей з нагоди 100-річчя підписання Передвступного Договору між Українською Народною Республікою і Західноукраїнською Народною Республікою.

Музей буде розміщений у новозбудованому вокзалі залізничної станції “Фастів”, повідомляє прес-служба Фастівської міської ради на офіційному сaйті.

Добудову вокзального комплексу станції та створення у ньому Музею Соборності передбачає постанова Верховної Ради України “Про відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР”, ухвалена 5 вересня цього року.

Під час урочистостей було закладено землю з усіх регіонів України до майбутнього монументу Соборності України, зокрема кримську землю, яку передав народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Після цього на території Фастівського міського центру первинної медичної допомоги офіційно стартувала акція “Всеукраїнська естафета єднання”. Вона проходитиме за ініціативи фастівчан по усій Україні під гаслом “Єднання задля добрих справ”.

“Символом естафети стали дві долоні, з’єднані в рукостисканні. Тож, учасники заходу, ставши в коло, взялися за руки й урочисто проголосили: “Ми українці, ми – єдина нація, разом ми захищаємо країну і разом її відбудуємо”. Таким чином, фастівчани на всю Україну заявили, вони твердо переконані – добрі справи об’єднують. І цю віру передають в інші регіони рідної країни”, – зазначили у міськраді.

У понеділок “Всеукраїнську естафету єднання” у вигляді символічного коровая прийняла Чернігівщина, яка у свою чергу передасть її Сумщині. Згідно з постановою Верховної Ради, “Всеукраїнська естафета єднання” має завершитися 22 січня 2019 року в місті Києві на Софійській площі за участю представників усіх областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь