У березні в Брюсселі пройде фестиваль української культури «Українська весна»

01/03/2019

У рамках фестивалю пройдуть покази українського кіно, дискусії літераторів та концерт гурту Dakh Daughters.

Про це повідомляє прес-служба дистриб’юторської компанія «Артхаус Трафік».

15 березня у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR у Брюсселі стартує фестиваль української культури «Українська весна».

Фестиваль відкриється концертом гурту Dakh Daughters.

До кінопрограми Ukrainian Spring увійшли чотири стрічки:

  • Істерн «Дике поле» – екранізація культового роману Сергія Жадана «Ворошиловград» та дебютна стрічка Ярослава Лодигіна. Головний герой фільму змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. Фільм створювався у копродукції України, Швейцарії та Нідерландів.
  • Містична драма «Брама» – стрічка, створена у копродукції України та США. Фільм Володимира Тихого був вперше представлений у рамках Талліннського кінофестивалю «Темні ночі». Головна героїня «Брами» у виконанні Ірми Вітовської – старенька Баба Пріся, яка з родиною живе у Чорнобильській зоні відчуження. За цю роль Ірма Вітовська була відзначена національною премією кінокритиків України «Кіноколо» як найкраща акторка року.
  • Анімаційне пригодницьке фентезі «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» від української анімаційної студії Animagrad. Сюжет розповідає про мандрівного артиста Руслана, який рятує викрадену злим чарівником Чорномором принцесу.
  • «Лебедине озеро. Зона», яка свого часу стала першим українським фільмом, показаним на Міжнародному кінофестивалі у Торонто. Фільм Юрія Іллєнка є екранізацією сценарію Сергія Параджанова, і розповідає про кохання в’язня-втікача та жінки, яку він зустрічає біля монументу «Серп і молот». «Лебедине озеро» було відзначене премією міжнародної асоціації кінокритиків ФІПРЕССІ Каннського кінофестивалю.

У рамках «Української весни» також пройдуть диискусія «П’ять років Революції гідності» письменника Сергія Жадана та драматурга Павла Ар’є та творча зустріч із Сергієм Жаданом у домі Товариства українців в Бельгії.

Подія відбувається за підтримки Посольства України в Бельгії, Державного агентства України з питань кіно, Товариства українців в Бельгії, Центру образотворчих мистецтв BOZAR та «Артхаус Трафік».

Джерело: detector.media

No Comments

Залишити відповідь