Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова

05/06/2018

7–12 червня у Кінотеатрі українського кіно «Ліра» (Київ, Велика Житомирська, 40) відбудеться Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова.

14 травня 2018 року незаконно засуджений у Росії на 20 років таборового ув’язнення український кінорежисер та письменник ОЛЕГ СЕНЦОВ оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів, яких запроторив у свої тюрми кремлівський режим.

Про це йдеться в листі, оприлюдненому адвокатом Олега Сенцова Дмитром Дінзе:

«Я, Сенцов Олег, громадянин України, який незаконно засуджений російським судом і перебуває в колонії міста Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації. Разом та до кінця. Слава Україні!».

Інформація про безстрокове голодування Олега Сенцова в найжорстокіших таборових умовах сколихнула весь світ.

Масові звернення відповідного змісту направлені до дипломатичних установ усіх демократичних країн світу від українських творчих спілок та громадських організацій. З перших днів голодування по багатьох країнах пішла хвиля громадських акцій на підтримку вимог Олега Сенцова, цей рух шириться по всьому світу.

Тисячі і тисячі людей, занепокоєні небезпекою для здоров’я та життя українського митця-мешканця анексованого Криму, невинно засудженого за сфабрикованим звинуваченням у Росії на 20 років таборового ув’язнення, поставили свої підписи під зверненнями до російської влади, до світових лідерів, до усього людства з вимогою вплинути на керівництво РФ і зупинити кремлівське свавілля.

Зокрема, члени Європейської кіноакадемії закликали російську владу негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова, що голодує у російських застінках, а всіх небайдужих – приєднатися до кампанії на його захист.

«Ми глибоко занепокоєні, тому ще раз просимо забезпечити його безпеку й звільнити його негайно і беззастережно!», – говориться у заяві.

“Ми дуже стурбовані станом здоров’я українського режисера Олега Сенцова і звертаємося до російської влади з проханням зробити все можливе, щоб вирішити поточну ситуацію”, – заявив експерт по Росії в Amnesty International у Німеччині Пітер Франк. За його словами, «внаслідок несправедливого судового розгляду влада несе особливу відповідальність за здоров’я Олега Сенцова».

З метою інформаційного розголосу ситуації, яка склалася, футбольні уболівальники на знак солідарності з вимогами Олега Сенцова закликають бойкотувати Чемпіонат Світу з футболу, який невдовзі має розпочатися у Росії. З цією метою започатковано акцію «NOGAME! НЕ ГРАЙ!», адресовану футболістам світових брендових клубів – учасників ЧС.

До акцій на підтримку Олега Сенцова  долучаються громади на різних континентах. Обуреність підступністю Росії та занепокоєність долею  інших українських  політв’язнів висловлюють мешканці США, Великобританії, Канади, Австралії, Франції, Німеччини, Польщі, Чехії, багатьох інших країн світу.

Ми, співгромадяни, друзі та колеги Олега Сенцова мусимо щодня діяти, аби він відчував нашу підтримку і віру у нього. Олег мусить вистояти і вижити! Ми не маємо права втратити його!

Кінотиждень, організований колегами Олега, має донести глядачам максимум інформації про його долю та про долю інших кремлівських заручників. Мусимо дати ще один поштовх суспільству до розуміння: Росія веде проти України жорстоку та підступну гібридну війну.  Олег з цим не змирився. Він бореться. І ми не маємо права зрадити його. І теж мусимо боротися –  словом, справами, зброєю.  До повного визволення!  До ПЕРЕМОГИ!

Разом та до кінця. Слава Україні!

РОЗКЛАД СЕАНСІВ

Четвер, 7 червня

18:00 ВІДКРИТТЯ КІНОТИЖНЯ. “Вірус А” (автори – діти прифронтової Авдіївки);

«Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (реж. Аскольд Куров)

20:00 «Кіборги» (реж. А. Сеїтаблаєв)

П’ятниця, 8 червня

18:00 «Осінні спогади» (реж. Алі Факхр Мусаві)

20:00 «Червоний» (реж. Заза Буадзе)

Субота, 9 червня

15:00 «Хайтарма» (реж. А. Сеїтаблаєв)

17:00 «Гамер» (реж. О. Сенцов)

19:00 «Гніздо горлиці» (реж. Т. Ткаченко)

Понеділок, 11 червня

18:00 “Цвітіння кульбаби” (реж. О. Ігнатуша)

20:00 “Плем’я” (реж. М. Слабошпицький)

Вівторок, 12 червня

18:00 «Моя бабуся Фанні Каплан» (реж. О. Дем’яненко)

Сеанси супроводжуватимуть творчі групи фільмів, працюватиме фотозона.. Благодійні кошти, зібрані на цих кінопоказах, будуть спрямовані на підтримку родини Олега Сенцова.

Кінотиждень на підтримку Олега Сенцова відбувається за сприяння Міністерства культури України, Державного агентства  України з питань кіно, Національної спілки кінематографістів України, ДП «Київкінофільм», Кінотеатру українського кіно «Ліра», Обєднання учасників АТО «Справедливість», проекту «Жовтий автобус».

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь