Тисячі туристів з’їхались на річницю Кам’янської Січі у Херсоні

02/05/2018

На Херсонщині вже масове відкриття туристичного сезону. У вівторок, 1 травня, тисячі відпочивальників з’їхалися на Кам’янську Січ, якій сьогодні виповнилося 309 років.

Історичне місце на березі Дніпра мало важливе значення для України часів козацтва. Тут вичитували першу Конституцію держави, а пізніше поховали відомого кошового отамана.

Туристичний сезон Херсонщина відкрила на Кам’янській Січі. Місцю, де жили козаки, виповнилося 309 років, святкування розпочали з традиційної козацької тризни та молитви за Україну – на двохсотрічному Євангеліє.

За словами істориків, на Кам’янській Січі вичитували Конституцію Пилипа Орлика. А ще тут збереглися козацькі могили, які дивом не знищили вороги.

На пагорбах Дніпра свій останній спокій знайшов один із найвідоміших кошових отаманів Кость Гордієнко, який мав для козацтва стратегічне значення. Кость Гордієнко увійшов в історію як лютий месник Росії, яка загарбала українські території.

Так, щоб вся територія України була втрачена, це було вперше. І Гордієнко не став на бік Росії, він став на бік козаків, приєднався до свого колишнього ворога Мазепи і разом з ним воював, відстоював незалежність України,
– прокоментував завідувач сектором Кам’янської Січі Андрій Лопушинський.

В цей день на історичну землю з’їхались тисячі туристів, для гостей на Січі розгорнули ярмарок. Усіх частують козацьким кулішем. Колишня кримчанка Тетяна Болгарова, яка відкрила в собі гончарство після окупації півострова, привезла керамічні шедеври.

Кам’янська Січ – то наша зброя проти “русского мира”, проти нав’язаних шаблонів. Саме тому для нас є актуальним сьогодні показати це всьому світу, всій Україні,
– сказав голова Херсонської ОДА Андрій Гордієв.

Джерело: 24 Канал

 

No Comments

Залишити відповідь