Цього року за підтримки Держкіно знімуть 125 фільмів та серіалів

19/03/2021

Цього року за підтримки Державного агентства України з питань кіно знімуть 125 фільмів і серіалів, на це в бюджеті передбачено 600 млн грн.

Усього за останні сім років на підтримку кіно виділено понад 1,5 млрд грн, також Держкіно підтримує виробництво мультфільмів, повідомляє Укрінформ з посиланням на телеканал “Дом”.

“Найближча анімація — мультфільм “Віктор Робот”. На початку 2022 року очікуємо на анімаційний фільм “Мавка. Лісова пісня” за Лесею Українкою. А також “Чарівнолісся” — зараз виходить яскрава книжка, а також створюється анімація”, — повідомила у програмі “Официальный разговор” голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук.

Планують в Україні випускати й фільми для дітей. Претенденти на держпідтримку представлять свої проєкти на найближчому відбірковому конкурсі Держкіно.

“На жаль, на минулому конкурсі у нас не було переможців серед дитячих фільмів. Запропонованим проєктам експерти поставили досить низькі оцінки. Тому торік в запуску не було жодного дитячого фільму, хоча нам дуже не вистачає дитячих мотиваційних фільмів. Сподіваюся, що цього року проєкти будуть сильнішими, й ми отримаємо якісне дитяче кіно”, — сказала Кудерчук.

З минулого року Держкіно підтримує також виробництво серіалів, у 2020 році конкурс виграли три проєкти.

“Один із них — “Кава з кардамоном”, серіал зараз в активному запуску. Це спільний проєкт з польськими колегами. Він одночасно вийде в Україні на каналі “СТБ”, а в Польщі — на центральному каналі країни”, — розповіла Кудерчук.

Вона уточнила, що є три види держпідтримки українського кіновиробництва — до 100% фінансування, до 80% і до 50%.

Раніше повідомлялося, що Рада з державної підтримки кінематографії визначилася з розподілом коштів загального фонду державного бюджету за формами державної підтримки у 2021 році, бюджетна програма “Державна підтримка кінематографії” становить 583 174,30 тис. грн.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь