Цього року планують реставрувати садибу Коцюбинського у Вінниці

25/01/2019

Садибу письменника Михайла Коцюбинського реставруватимуть у Вінниці з весни поточного року. Про це повідомила прес-служба Вінницької міської ради, передає УНН.

“Вже наприкінці весни у Вінниці розпочнуться роботи з реставрації пам’ятки архітектури національного значення “Садиба письменника і громадського діяча М.М.Коцюбинського”. Планується реставрувати будинок, у якому жив М. Коцюбинський: відремонтувати та утеплити дах, відремонтувати підлогу, замінити вікна, вони, до речі, будуть дерев’яними, щоб максимально зберегти автентичний вигляд будівлі, буде зроблена сучасна система опалення”, – повідомила прес-служба органу.

При цьому у міськраді уточнили, що крім реставрації будинку, де жив письменник, буде також осучаснена експозиція садиби. Також, за інформацією прес-служби, розпочнеться реставрація колишнього будинку гімназії по вулиці Монастирській, 4, що зведений у 1912 році для першої головної гімназії міста в південній частині “Мурів”. Тут діяли одночасно жіноча та чоловіча гімназії. З 2 лютого по 6 березня 1919 р. у приміщенні розташовувалось Міністерство освіти УНР, оскільки в цей час у Вінниці зупинилась Директорія. Пізніше тут працювали різні навчальні заклади. Зараз там розташований Вінницький технічний ліцей. Крім того, в цьому році розпочнеться робота з виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення “Житловий будинок залізничників”.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь