Цікаві факти із життя до дня народження королеви української поезії Ліни Костенко

19/03/2019

Сьогодні, 19 березня, 89 років відзначає українська письменниця Ліна Костенко. Поетеса народилася у Київській області у родині вчителів. А перший вірш випустила вже у 16 років.

Безкомпромісна, пряма, чесна, свободолюбива — вона захоплює багатьох. Пропонуємо прочитати декілька цікавих фактів із життя королеви української поезії Ліни Костенко:

У 1963 році письменниця разом з Аркадієм Добровольським написала сценарій до фільму «Перевірте свої годинники». Стрічка розповідала про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм зняли 1964 року, але на екрани він так і не вийшов.

У 2005 році Ліна Костенко взяла участь в експедиції до Чорнобильської зони. Письменниця активно працювала, рятуючи предмети побуту та артефакти народної культури від знищення і забуття.

У дитинстві мріяла стати льотчицею, тому створила собі парашут із маминої старої парасолі й простирадла та мало не загинула, стрибнувши з горища.

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що її твори заборонили друкувати на 14 років. Поетеса так болюче переживала ці роки, що оголосила голодування, але цей протест не дав результату.

Відмовлялась від багатьох нагород, зокрема від премії «Золотий письменник України» та від звання «Герой України», прокоментувавши це так: «Політичної біжутерії не ношу».

Спогади про Ліну Костенку у молодості свідчать, що вона була екстравагантною жінкою, часто палила і її прихильності добивалися українські поети. Дмитро Павличко якось зізнався, що досі береже коробку сірників, яку придбав декілька років тому, спеціально, щоб при зустрічі прикурити поетесі.

Побачити Ліну Василівну на публіці нереально, адже вона ігнорує світські заходи та весь час пише.

Джерело: zhytomyr.tv

No Comments

Залишити відповідь