Центр досліджень визвольного руху виклав у мережу десятки документів про відзначення Різдва в УПА

29/12/2020

Центр досліджень визвольного руху спільно з Архівом Служби безпеки України опублікував 40 документів про відзначення Різдва в Українській повстанській армії.

Як передає “Новинарня“, документи виклали у вільному доступі на сайті електронного архіву Українського визвольного руху.

“Підпільники готували для своїх членів інструкції про підготовку до Різдва. В одному з таких приписів, наприклад, наказували посилити протиалкогольну акцію під час свят та подбати про коляду, у якій могли би взяти участь усі: від молоді до літніх людей. Коляда була не лише дійством, але і можливістю поповнити бойовий фонд армії”, – розповів координатор е-архіву Денис Пасічник у коментарі “Історичній правді”.

У різдвяні дні повстанці розгортали масштабну інформаційну роботу серед населення. Про це свідчать збережені звернення із закликом продовжувати боротьбу, тематичні листівки, настанови.

В одній з опублікованих настанов упівці пишуть: “Віруймо свято, що прийде незадовго і для нашої многостраждальної  батьківщини великий і щасливий день Різдва – день Рождества Вільної і Незалежної Української Держави”.

З опублікованою колекцією можна ознайомитися на сайті електронного архіву Українського визвольного руху.

Електронний архів (avr.org.ua) — сервіс відкритого онлайн доступу до повнотекстових копій архівних матеріалів.
Втілюється Центром досліджень визвольного руху за підтримки партнерів. Там у вільному доступі та у високій якості публікуються документи про український визвольних рух, матеріали з архівів КДБ СРСР та інші тематичні колекції, присвячені історії ХХ століття.

Сьогодні на сайті вже більше 25 тисяч оцифрованих архівних документів, доступних для завантаження.

Джерело: litgazeta.com.ua

No Comments

Залишити відповідь