Три українські фестивалі отримали відзнаку Європейської асоціації фестивалів – EFFE

23/06/2017

Міністр культури  України Євген Нищук вручив відзнаки  володарям знаку EFFE 2017-2018 рр. – Europe for Festivals, Festivals for Europe (Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу). Знак EFFE є знаком якості фестивалів, даючи міжнародне визнання кращим фестивальним подіям у Європі. Українським фестивальним хабом виступив Центр розвитку “Демократія через культуру” спільно з Українським центром культурних досліджень.

Експерти європейських країн відзначили три відомих  фестивалі  від України –  ГОГОЛЬFEST, «Файне місто» Тернопіль та  «Яворівська забавка».

Почесні міжнародні  відзнаки отримали директор фестивалю ГОГОЛЬFESTу Максим Демський та  один із засновників фестивалю«Файне місто» Тернопіль  Максим Черкашин.

Міністр культури України Євген Нищук, вручаючи  сертифікати  володарям відзнак, наголосив на важливості  координації зусиль національних хабів, які провели кропітку організаційну роботу та організаторів потужних українських фестивалів.

«Те, що вибір пав на три таких знаних фестивалі – не випадковість, адже вони охоплюють багато видів сучасного мистецтв, зокрема,  візуальне, театральне, циркове та інші. У них ця творчість поєднується  з андеґраундною музикою та самобутністю регіону, де проводиться захід. Це самоідентифікує  нас як мистецьку країну, охоплюючи такий широкий культурний  спектр  ми  яскраво презентуємо себе в Європі, а надто,  на  шляху євроінтеграції нашої країни», – сказав Євген Нищук.

Директор фестивалю ГОГОЛЬFEST Максим Демський  зазначив, що отриманий сертифікат  оцінює, як достатньо об’єктивне визнання досягнень цього мистецького форуму.

«Цьогоріч ми відзначаємо десятиріччя фестивалю і представимо потужну міжнародну програму. Наша мета – стати репрезентативним фестивалем не лише в Україні, а й на міжнародній арені. Ми потроху рухаємось у цьому напрямку і вже представляємо Україну на різних фестивалях в якості свого контенту, який ми інтегруємо в різні фестивалі»,  – розповів  Максим Демський.

Максим Черкашин, співзасновник фестивалю «Файне місто» Тернопіль, подякував за  отриманий сертифікат і запросив присутніх відвідати влітку  цьогорічний мистецький захід: «Я дуже вдячний за цю відзнаку. Ви знаєте, дуже приємно читати схвальні відгуки про фестиваль, але найкраще – це самим приїхати на фестиваль і відчути цю неповторну атмосферу, пережити ці кілька днів у  яскравому ритмі».

Оскільки керівники фестивалю «Яворівська забавка» не мали змоги приїхати, відзнака була передана представнику фестивального хабу в Україні для урочистого вручення на дні міста Яворів у липні цього року.

EFFE — Europe for Festivals, Festivals for Europe (Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу) є ініціативою Європейської асоціації фестивалів (EFA), що співфінансується Європейським Союзом. Знак EFFE є знаком якості фестивалів, даючи міжнародне визнання кращим фестивальним подіям у Європі. Європейська асоціація фестивалів (EFA)  у тісному партнерстві з 28 EFFE хабами – контактними пунктами програми в країнах ЄС та країнах Східної Європи — прагне за допомогою програми EFFE поєднати в глобалізованому світі фестивалі, що служать мистецтву і своїм громадам, запропонувавши світовій спільноті одну станцію відправлення в подорожі багатим фестивалями європейським простором.

Експерти європейських країн оцінюють заявки на відповідність їх трьом критеріям: мистецька якість та інноваційний підхід, залучення місцевих громад, європейський і глобальний вимір. Крім знаку, міжнародне журі присудить Премію EFFEнайвизначнішим фестивалям (це відбудеться у вересні в Брюсселі уже з тих фестивалів які отримали відзнаку).

Знак EFFE і Премія для переможців є визнанням їхніх зусиль і значення, розширенням промоції, новими можливостями розвитку партнерства — як безпосереднього, так і онлайн, залученням до мистецької спільноти Європи. Від України було подано 4 заявки. Отримали відзнаку три фестивалі. Офіційна церемонія проголошення переможців і володарів знаку EFFE відбулася 4 травня 2017 року в Німеччині на якій від України був присутній представник фестивалю «Гогольфест».

ГОГОЛЬFEST перший в Україні щорічний полідисциплінарний Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Презентує в Україні кращі зразків сучасного українського та світового мистецтва, акумулює потужні творчі та інтелектуальні ресурси. Це якісна презентація українського мистецтва на світовому рівні, а також формування творчого середовища, здатного стати дієвим центром розвитку українського мистецтва. Центром не тільки презентаційним, але й наснажливим, освітнім та виробничим.

 Фестиваль «Файне місто» Тернопіль —  міжнародний музичний фестиваль, який щорічно відбувається поблизу Тернополя. Цього року пройде 20-23 липня на території тернопільського іподрому. Є одним з небагатьох українських фестивалів, в якому пересікаються практично всі сучасні напрямки музики. Рок, альтернатива, фолк, поп,денс музику на шести сценах фестивалю виконують тільки кращі музичні виконавці та запрошені іноземні артисти, які складають музичну частину фестивальної програми.

 Фестиваль «Яворівська забавка» (м. Яворів,  Львівська обл.). Його мета – відродження, збереження й розвиток українських народних традицій з виготовлення забавок, формування зацікавленості до “Яворівської забавки”, популяризація традиційних народних ігор, які є найкращими зразками народної творчості та залучення широкого кола населення до вивчення фольклору.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь