Третина культурних пам’яток України в аварійному стані

17/03/2021

Глава Міністерства культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко і його заступниця з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко  заявили, що 30 % українських культурних пам’яток перебувають в аварійному стані, а реставрації потребують близько 80% об’єктів.

Чиновники в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповіли,  що у рамках програми «Велика реставрація» планують реставрувати близько 150 об’єктів культурного значення, а кошти для цього планують залучати, зокрема, від державно-приватного партнерства. Також у Мінкульті пояснили, що робитимуть із Гостиним двором у Києві та чи створять там музей сучасного мистецтва. Усе інтерв’ю за хвилину.

Київ пасе задніх у наданні охоронного статусу пам’яткам. «Ініціатива має надходити саме від громад. Якщо громада вважає, що це пам’ятка, то не важливо хто власник, важливо, що цей об’єкт на території громади», – сказав міністр, пригадавши надання статусу пам’ятки будинку «Літаюча тарілка» у жовтні торік.

Гостиний двір у Києві планують забрати на баланс Мінкультури. Громада має вирішувати, яким буде Гостиний двір, але це «однозначно буде культурно-мистецький простір».

Музей сучасного мистецтва, який спершу задумувався у Гостиному дворі, планують створити або в Українському домі, або у Мистецькому арсеналі у Києві. Бо у Гостиному дворі «простір занадто складний для цього».

У березні активно стартує програма «Велика реставрація», яка охопить близько 150 об’єктів. Серед них друга черга меморіалу Голодомору, яку відриють до 24 серпня, Олеськівський замок на Львівщині, Національний Художній музей у Києві, Національна консерваторія у Києві, замок Радзивіллів на Волині, Миколаївська астрономічна обсерваторія, Національний літературний меморіальний музей ім. Сковороди в Харківській області. «Ми бачимо зараз змагання регіонів за те, щоб їх пам’ятка потрапила у перші ланки «Великої Реставрації», – зазначив Ткаченко.

Ткаченко сумнівається у ефективності меценатства для відновлення пам’яток культури. «Занадто великий ризик, що цей інструмент може стати маніпуляцією, під якийсь умовний «проект».  Натомість механізм державно-приватного партнерства міністру здається дієвішим, зокрема поєднання форм концесії та спільної діяльності – зараз це обговорюють з міжнародними експертами.

Джерело: ua.news

No Comments

Залишити відповідь