Тренінгова програма для музейників у рамках проекту «Культ чи культура: розвиток учасницьких практик у музеї»

13/07/2016

У Харкові 11 липня 2016 року стартувала тренінгова програма для музейників у рамках проекту «Культ чи культура: розвиток учасницьких практик у музеї», у якій беруть участь 26 працівників із музеїв Харківської та Запорозької областей. Повідомляє редакція сайту «Музейний простір».

У першому тренінгу, що триватиме 11-15 липня 2016 року, іноземні та українські фахівці ознайомлять аудиторію з теорією та дадуть практичні вказівки, як ці знання і навички можна використовувати в українській реальності. Серед лекторів та тренерів – Юлія Ваганова (мистецтвознавець,  куратор, Київ), Міхаель Фер (професор, незалежний музейний куратор, Берлін), Олена Гончарук (відділ зв’язків з громадськістю, НХМУ) Марк Ґеґенфуртнер (керівник відділу образотворчого мистецтва, сценічного мистецтва, літератури, музики, кіно, науки та міської історії Департаменту культури Мюнхена), Фрідеріке Мьошель (референт з питань культурних програм та педагогічної кооперації Goethe-Institut в Україні), Дарія Агапова (виконавчий директор санкт-петербурзького Центру розвитку музейної справи, співорганізатор проекту російсько-американського культурного обміну «Музей участі», 2015, Гельсінкі) та Марія Задорожна (керівник відділу міжнародних проектів Українського центру музейної справи, експерт з сучасного музейного менеджменту, Київ).

Серед тем, над якими працюватимуть учасники з 11 по 15 липня – «Партисипаційні проекти», «Комунікація в партисипаційному проекті», «Комунікація: як зробити музей видимим», «Проектний менеджмент»  тощо.

У рамках програми також заплановані відкриті лекції для віх бажаючих. Зокрема, 13 липня о 15.00 в Харківському літературному музеї відбудеться лекція Дарії Агапової «Музей у просторі освіти: інтерактивність, культура участі й культурна навігація», де йтиметься про те, як, чому й у яких напрямках музеї сьогодні переглядають свою освітню роль, про глобальні виклики системі освіти та пошук відповідей на них, про нові вміння та навички ХХІ століття, про те, як жорстке маркетингове таргетування аудиторії поступається місцем стратегії вибудовування «мільйону діалогів», і про те, як програми в дусі культури участі допомагають музеям розширяти свій інтелектуальний вплив.

Після тренінгової частини, учасники отримають можливість здобути міні грант для реалізації власного проекту по темі навчання. Допомогу в їх реалізації нададуть Зеновій Мазурик (культуролог, віце-президент Українського національного комітету ICOM, Львів), Аксель Клаусмаєр (професор, директор Меморіалу Берлінської стіни, Берлін) та Йорг Скрібеляйт (директор меморіального комплексу концентраційного табору Флоссенбург).

За результатами проекту «Культ чи культура: розвиток учасницьких практик у музеї» планується випуск та публічна презентація збірки, яка стане своєрідною «методичкою» для музейних працівників при створенні партисипаційних проектів.

Джерело: i-pro.kiev.ua

No Comments

Залишити відповідь